James Harries rozhoupe Jazz Dock do rytmu folkové pohody

James Harries | Zdroj: facebook.com

Jeho hudba umí rozesmát i rozplakat, potěší i donutí se zamyslet. A k tomu všemu mu stačí jen šest strun, charisma a zlato v hrdle. James Harries zkrátka umí lidi naladit přesně tak, jak on sám chce.

Britský písničkář, který se usídlil v České republice, rozhodně nemusí nikomu dokazovat své kvality okatou vizáží ani honosnými koncerty. James Harries je u nás už více než známý a jeho koncerty se zaplňují téměř samy. Kdo by se také nechtěl nechat unášet na vlnách jeho hravé a energické muziky, jíž střídají hudební příběhy, které vženou slzy do očí a zasáhnou srdce. Jamesův naléhavý hlas tomu všemu dodává neobyčejné kouzlo.

Když však na pódiu odkládá kytaru, neodpočívá. Vypráví publiku příběhy, které zvolna navazují na následující píseň, a všímá si reakcí posluchačů. Je vnímavý a hloubavý, ale zároveň mu z očí čiší dětská radost. Tento folkový klenot z Manchesteru však nejen skvěle zpívá, má na svědomí i několik zajímavých projektů. Je například prvním umělcem, který natočil své album na mobilní telefon a tak jej také, bez jakýchkoliv úprav, vydal. Dalším zajímavým nápadem, který zrealizoval, byl webcast koncert, kdy na utajeném místě zahrál nejen písně na přání a cenu vstupenky nechal na rozhodnutí každého zájemce.

Jazz Docku zahraje 13. března ve 22 hodin, cena vstupenky je 150 korun. Před Jamesem můžete ještě zajít na jazzový KYX Orchestra, který zde vystoupí v 19 hodin. Při koupi vstupenek na oba dva koncerty získáte slevu 10%.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.