Na Aerodrome festivalu vystoupí také Limp Bizkit a Powerman 5000

Fred Durst z Limp Bizkit | Zdroj: facebook.com

Pražský festival Aerodrome přiveze v červnu a červenci hvězdné obsazení, jaké tu ještě nebylo. K ohlášeným kapelám přibývá také formace Limp Bizkit a Powerman 5000 v čele s bratrem Roba Zombieho.

Pořadatelé pražského festivalu Aerodrome by měli už pomalu přemýšlet o změně názvu na Aerodream. Tolik velkých hvězd napěchovaných ve dvoutermínovém line-upu se u nás jen tak nevidí. V prvním termínu, tedy 17. června, byli potvrzeni Avenged Sevenfold, Rob Zombie a Megadeth. V druhé části, která proběhne 8. července, pak Metallica, Alice In Chains, Children Of Bodom a Kvelertak. Organizátorům to však asi stále nestačí, a proto nyní přicházejí s dalšími lukrativními jmény. Na první části festivalu Aerodrome vystoupí také Limp Bizkit a bratr Roba Zombieho se svou kapelou Powerman 5000. Právě Powerman 5000 zahájí celé dění festivalu na pražském Výstavišti. Jde o rockovou formaci, založenou v roce 1991, která má na kontě sedm studiových alb. Mezi nejúspěšnější nahrávky pak patří Tonight The Stars Revolt!. Hudba téhle kapely je hojně využívána také ve filmech (Mission Impossible 2, Blade II) či v počítačových hrách (WWE Smackdown! Vs RAW).

Ve stejný den pak vystoupí také formace slavná napříč mnoha žánry, Limp Bizkit! Ta vznikla v roce 1994 a mezi její nejznámější hity patří třeba Break Stuff, Nookie nebo cover skladby od The Who Behind Blue Eyes. I přes několik změn v sestavě válcovali Limp Bizkit hitparády po celém světě. Nakonec se však v roce 2004 formace rozešla a jednotliví členové se začali věnovat svým projektům. O čtyři roky se pak hlásili znovu o slovo oznámením přípravy nového alba. Momentálně čekají fanoušci na nahrávku Stampede Of The Disco Elephants, datum vydání není ještě známo, Limp Bizkit však zveřejnili dvě ukázky v podobě písní Ready To Go a Thieves.

Může být festival Aerodrome ještě lákavější? Vstupenky jsou dostupné v sítích Eventim a Ticketportal. Na Eventimu si můžete pořídit jak vstupenku na oba termíny festivalu, tak i speciálně graficky ztvárněné lístky, které po akci poslouží jako hezký suvenýr připomínající festivalovou atmosféru.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.