Jasná páka vyráží na turné s Černou deskou po celém Česku

Jasná páka | Zdroj: nedori.cz

Česká parta Jasná páka dokončuje přípravy a už za 14 dní vyráží na turné No Sex No Drugs Tour 2014. Na něm představí hudebníci jako třeba Michal Ambrož nebo David Koller nejnovější skladby z první oficiální desky.

Legendární kapela Jasná páka má po festivalovém zkoušení a nyní se může směle vydat na turné po celé České republice. Práci s publikem si vyzkoušela na festivalech ve Slavonicích a v Trutnově, a to rovnou repertoárem z nejnovějšího, březnového alba Černá deska. Nyní s ním kapela vyjíždí do 14 českých měst a do Bratislavy v rámci No Sex No Drugs Tour 2014. První koncert se uskuteční 18. září v Čelákovicích, poslední v Praze v Paláci Akropolis, kde Jasná páka odehraje rovnou dva koncerty v jeden den. První odpoledne a druhý hned ten večer.

Skupina Jasná páka, která vznikla před více než třiceti lety, vydala teprve letos na jaře první oficiální desku. Třeba Konec nočních toulek je velmi úspěšná rádiová skladba, ke které vznikl i videoklip. V roce 2008 se u příležitosti slavnostního zahájení provozu pražského multikulturního centra MeetFactory rozhodli zakládající členové Jasné páky Michal Ambrož (Hudba Praha) a David Koller (Lucie, Kollerband) po dlouhých pětadvaceti letech skupinu jednorázově obnovit. Radost ze společného hraní však vyústila v reinkarnaci kapely. „Na začátku obnovení Jasné Páky byla pouze chuť občas si zahrát staré „pecky”, nové písně jsme začali tvořit až postupem času. Nová deska Jasné páky vznikala již delší dobu a tvořila se tzv. po kouscích de facto již od jejího znovuobnovení v roce 2008. Impulsem k přípravě jejího vydání bylo loňské turné při příležitosti 30. výročí známého paličského článku „Nová vlna se starým obsahem“ v bolševickém plátku Tribuna,“ říká Michal Ambrož a dodává: „Stále platí jasný vzkaz všem komunistům: „Pal vocud’!”

Role frontmana se ujal excentrický performer Petr Váša. Vedle něj a zmiňovaných zakladatelů kapelu dále tvoří Vladimír Zatloukal, Marta Minárik a Radovan Jelínek. Pro Jasnou páku býval příznačný doprovodný vokál dívčího dua, který se stal jednou z ochranných známek kapely. Vzpomínku na ukřičené holky z Páky se dnes pokoušejí probudit půvabné vokalistky Pája Táboříková a Magdalena Krištofeková, Michalova dcera.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.