Jeden z nejslavnějších DJů současnosti Timmy Trumpet již dnes vystoupí na AIR Festivalu

Timmy Trumpet | Zdroj: Facebook.com

Timmy Trumpet, nejslavnější australský DJ současnosti a jedna z nejrychleji rostoucích hvězd světové EDM scény se již dnes představí na letošním ročníku AIR Festivalu v královehradeckém Festivalparku, jenž odstartoval včerejším dnem.

V rámci Trumpetova setlistu by měl zaznít i jeho nejnovější track Al Pacino, který vzešel ze spolupráce s Krunkem a jehož videoklip na YouTube zhlédlo za měsíc a půl přes deset milionů lidí.

„Jste tím, co posloucháte. Proto byste neměli skončit jen u poslechu hudby, kterou byste rádi dělali, ale naopak poslouchat co nejvíce různých žánrů a nechat je na sebe působit,“ radí Timmy Trumpet.

„Já jsem poslouchal opravdu všechno – od Metallicy po Mozarta. Můj otec byl trumpetista a já ho následoval. Když mi byly čtyři, začal jsem hrát na trumpetu a brzy na to, jsem sám začal hudbu skládat. A skládám jí dodnes. Jakmile jsem objevil jazz, začal jsem jamovat na všechno, co jsem slyšel. Hlavně na skladby z rádia. Netrvalo dlouho a natrefil jsem na house music,“ vysvětluje Trumpet, jak se dostal od jazzu k elektronické hudbě.

Timmy Trumpet zčeřil vody EDM relativně nedávno, zato velmi výrazně. Jeho unikátní show, v níž kloubí DJing s live trumpetou, patří ke skutečným hudení zážitkům a letos na AIR Festivalu tomu jistě nebude jinak.

Dnešní program zahájí už v poledne Temple Of Madness scéna, na které se objeví například Melvin Coxx nebo Pauli Gabrieli. V 16 hodin na ní následně naváže hlavní stage, jež bude hostit již zmíněnou hvězdu Timmyho Trumpeta.  Dále zde vystoupí MAKJ, kalifornský rodák ostřílený z pódií největších světových tanečních festivalů nebo Madison Mars, který na AIRu prožije svoji českou live premiéru.

Pět scén, přes šedesát účinkujících, večírek od pátečních 18 hodin až do nedělního rána. To vše nabídne letošní ročník AIR Festivalu, který by si žádný příznivec EDM neměl nechat ujít.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.