Kafka Band zavítá se svým Zámkem do Archy

Kafka Band - Das Schloss | Zdroj: facebook.com

Když se dá dohromady parta skvělých muzikantů s jedním význačným literátem, musí z toho vzniknout něco jedinečného. A tak se také stalo v případě ojedinělého projektu Kafka Band, který 2. června zavítá do Archy, aby nám představil svoje pojetí Kafkova Zámku.

A jak to všechno začalo? Komiksem! Když známý český výtvarník a hudebník Jaromír Švejdík alias Jaromír 99 dostal nabídku od jednoho anglického nakladatelství, aby se podílel na adaptaci nedokončeného románu Franze Kafky – Zámku. Po vydání komiksu Zámek, který mimo jiné vyšel také v Británii, Spojených státech a Německu, přišla právě z Německa další nabídka na výstavu K: KafKa v KomiKsu a hudbu, která by doprovodila vernisáž.

A tak Jaromír 99 oslovil Jaroslava Rudiše, který skvěle ovládá němčinu, pár svých muzikantských přátel z kapel Umakart, Priessnitz, Tata Bojs a Lesní zvěř a jako Kafka Band nahráli album Das Schloss/Zámek. Do hudby promlouvá Jaroslav Rudiš kafkovskou němčinou snad jak hlasem samotného Franze Kafky.

Divadle Archa se Kafka Band 2. června rozhodl album Zámek pokřtít. Koncert bude doplněn také ilustracemi Jaromíra 99 ze zmiňovaného komiksu, který pomůže návštěvníky atmosférou přesunout do Zámku a prožívat s K. jeho příběh. A to symbolicky den před 90. výročím Kafkova úmrtí.

Kromě zmiňovaného alba kapela také představí nový videoklip k písni Grab/Hrob, jehož autorem je výtvarník Noro Držiak, který se také podílel jako hlavní animátor na filmu Alois Nebel, a také tři nové písně inspirované povídkami Franze Kafky. V Divadle Archa se tak můžete stát součástí komiksu a pocítit atmosféru Kafkových příběhů na vlastní kůži. Koncert zahájí ve 20 hodin brněnské uskupení Lesní zvěř a po koncertě zahraje DJ Tee Jay Ivo. Vstupenky je možné zakoupit v Divadle Archa za 290 korun.


Napište komentář