Blatenský festival se vrací do starých punkových kolejí

Blatenský festival 2013 | Zdroj: facebook.com

Loňský 20. ročník Blatenského festivalu zaznamenal návštěvnický propadák. Možná i proto se organizátoři vracejí k osvědčenému systému akce. O víkendu 20. – 21. června tu sice nebudou hrát takové hvězdy jako loni, ale o to větší masakr pořadatelé slibují.

Když má festival dvacáté výročí, člověk by čekal, že se pořadatelé vytáhnou. Loni organizátoři vytasili hvězdy jako N.O.H.A., Pipes and Pints, Kurtizány z 25. avenue, The Spankers a mraky dalších interpretů. Díky těmto kapelám byl očekáván velký návštěvnický úspěch a s ním spojená ohromná párty. Opak byl pravdou, párty sice byla vydařená, ale jestli na akci přišlo 450 lidí, tak je to hodně. Pro organizátory festivalu noční můra, pro návštěvníky sen, protože soukromý koncert kapely N.O.H.A. se jen tak nevidí. Věrní návštěvníci se po tomto ročníku báli, aby nebyl posledním. Tyto obavy se naštěstí nenaplnily a už se dolaďují detaily letošního 21. ročníku.

A na co se můžeme těšit? Kapela o rok mladší, než je festival, přijede představit blateňákům svou novou desku Krásný smutný den. Řeč není o nikom jiném, než o Vypsané fiXe, která zde již dříve vystupovala. Téměř jako každý rok zde zahrají i Funkce Šroubu; dále se na nás připravuje i Anča Band, Poletíme? a punk rockový nášup od skupiny Parallen. Tento ročník však nebude pouze čistě ve znamení českých bandů, přijedou taktéž slovenské kapely Konflikt a Hrana. Návštěvou z nejvzdálenějších krajin budou Djevara z Velké Británie. Všechny tyto interprety doplní i méně známé kapely, které mohou svým vystoupením jen překvapit a získat si tu nové fanoušky.

Celý tento undergroundový víkend má i docela punkovou cenu a předprodej. Lístek se dá sehnat za krásných 170 korun, má to však jeden háček, předprodej se koná pouze v Blatné. V hospodě U Datla, v Restauraci Sokolovna a v infocentru města. Na místě bude vstup stát 300 korun. Takže až budete mít cestu přes Blatnou, nezapomeňte si lístek pořídit. Festival neláká na kdovíjaké interprety, jako spíše na punkový víkend, s ním spojenou pořádnou párty a hlavně na rodinnou atmosféru, která se nad festivalem vznáší!


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.