Klaxons v listopadu roztančí Lucernu

Klaxons | Foto: Kim Jakobsen To

Angličtí new raveři Klaxons se po čtyřech letech vrátili s deskou Love Frequency a 22. listopadu ji představí českému publiku v pražském Lucerna Music Baru. Nová deska je ještě tanečnější než ty před ní, čekejte tedy pořádnou párty v londýnském stylu.

Klaxons jsou zdejšímu publiku bezpochyby známí dost, již jejich prvotina Myths of the Near Future byla nepřehlédnutelná. Od té doby však uběhlo sedm let, Klaxons mezitím vydali druhou desku Surfing the Void a následně se na čtyři roky odmlčeli. Tomu je však konec; o ten se postarali deskou Love Frequency, na které spolupracovaly klubové megahvězdy James Murphy a The Chemical Brothers.

O Klaxons jsme sice dlouho neslyšeli, pánové však nespali, ale pilně pracovali. Nová deska není patetickým pokusem o návrat na hudební výsluní, používáním stejných schémat, jaká se už v minulosti osvědčila. Právě naopak, jde s dobou, která je obzvlášť pro elektronickou hudbu neúprosná, a servíruje nám beaty, na které si s chutí zatančíte. Ostatně o tom, že Klaxons ještě mají co říct, se můžete přesvědčit na vlastní uši 22. listopadu v pražském Lucerna Music Baru za 570 korun.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.