Kompletní program narozeninových oslav BE TWENTY ONE v Roxy a NoD

Morcheeba | Zdroj: facebook.com

Oblíbený pražský klub Roxy a experimentální prostor NoD po roce opět připravují narozeninovou oslavu s názvem BE TWENTY ONE. Celý týden od 21. do 27. října bude v rámci 21. výročí klubu plný koncertů, tanečních akcí, výstav, divadel a performancí. Vystoupí zde jak české, tak i špičkové zahraniční kapely, DJs a umělci.

Celý festivalový týden budou otevřeny brány klubu, divadla, galerie i kavárny v prostorách Roxy a NoD v pražské Dlouhé ulici. „Podařilo se nám připravit vyvážený a nekonvenční festivalový program, kde si na své přijdou, jak milovníci známých a časem prověřených zahraničních kapel, DJů a projektů, ale také návštěvníci, kteří hledají nová a neokoukaná jména na hudební scéně i umělecké scéně. Takoví jsou podle nás návštěvníci ROXY a NoD a program festivalu je tedy dárkem pro ně,“ říká dramaturgyně akce Lenka Senová.

Před samotným začátkem festivalu bude odhaleno levitující sousoší Vznášení od Kurta Gebauera v již zmíněné Dlouhé ulici. Slavnostní zahájení proběhne 21. října spuštěním video mappingu Františka Pecháčka s názvem UP, jenž svou 3D projekcí zahalí celou budovu Roxy. Poté bude umělecký program oficiálně spuštěn vernisážemi, které se budou konat v galerijních prostorách NoDu.

Oslavy v klubu Roxy začnou rovněž v pondělí 21. října a zahájí je řízná bass/dubstepová kapela Engine Earz (UK) se zpěvačkou Jennou G (UK). Druhý den zatřese se základy holandská trojice Dope D.O.D (NL) a ve středu, v rámci projektu Soundz Czech, nabídne klub netradičně na třech pódiích vystoupení čtrnácti tuzemských kapel, jako například Bonus & Martin Tvrdý Trio, Petr Pan Complex či Niceland. Čtvrtek bude patřit oblíbené kapele Morcheeba (UK), která zároveň představí i své nejnovější album Head Up High.

V pátek 25. října se atmosféra ponese v rytmu d’n’b, protože dorazí legendární DJ Andy C (UK), jemuž bude sekundovat Culture Shock (UK). V sobotu potěší milovníky rovnějších beatů velikáni elektronické hudby Sébastien Legér (FR) a Funk D´Void (UK). Vyvrcholením narozenin bude koncert newyorského rappera, písničkáře a držitele ceny Grammy Everlasta (USA), jenž s sebou přiveze i novou desku The Life Acoustic.

Celá oslava se týká i experimentálního prostoru NoD. I zde tedy bude hodně k vidění – spousta vernisáží, divadelních představení, performancí a hudebních koncertů. Hned první den festivalu budou zahájeny tři výstavy, z nichž hlavní, tematická skupinová výstava Horor, černý humor v Galerii NoD, ukáže díla umělců jako je Michael Rittstein, Josef Bolf, Jaroslav Róna, František Skála a mnoho dalších. V galerii Video NoD se předvede Jiří Černický, finalista Ceny Jiřího Chalupeckého, a v galerii NoD Mini vystaví Tomáš Vaněk jeden ze svých nových participů, které jsou sérií akcí nebo reakcí koncipovaných pro konkrétní místo či situaci.

V rámci festivalu bude uvedena premiéra Man Machine souboru monumentálních loutek Echt Street Puppets. Vedle nových divadelních projektů se předvede výběr z toho nejlepšího v divadelní dramaturgii – ceněný projekt Nedotknutelní od Spitfire Company, rozverný Kabaret Shakespeare s Davidem Prachařem a Lucií Trmíkovou v hlavních rolích, a výtvarně-hudebně-divadelní projekt Lovci o sestrách Válových.

Z koncertů bude k tomu nejlepšímu patřit Monika Načeva s Justinem Lavashem, která v NoDu v květnu tohoto roku pokřtila své nové album Milostný slabiky, a též jedna z nejosobitějších českých kapel Vložte kočku. Večerní program festivalu završí známí DJs, kteří v NoD vytvoří tu pravou festivalovou atmosféru.

Akce BE TWENTY ONE, která bude oslavou 21. roku legendárního domu v Dlouhé ulici, bude pořádnou náloží hudby, večírků, vernisáží, divadel a performance. Fanoušci se rozhodně mají na co těšit.

Kompletní program BE TWENTY ONE

 

PO 21/10

Opening ceremony


ROXY:

Engine Earz Experiment (UK) + Jenna G (UK) , Rido, Deadly Viperz, DJ Hlava
– –
NoD:
19:00
GALERIE NOD: Horor, černý humor VERNISÁŽ
VIDEO NOD: Jiří Černický VERNISÁŽ
NOD MINI: Tomáš Vaněk – Particip č.173, pop is ka VERNISÁŽ
Videomapping: František Pecháček – UP
Kurt Gebauer: Vznášení VERNISÁŽ
21:00 Man Machine – PREMIÉRA
22:00 DJ Inkognito

 

ÚT 22/10


ROXY
DOPE D.O.D. (NL)
– –
NoD:
19:00 Generace FB – work in progress
21:00 Kabaret Shakespeare
23:00 DJ Chepuchov

 

ST 23/10


ROXY
SOUNDZ CZECH – 14 kapel, 3 pódia, 1 vernisáž
– –
NoD:
19:00 Generace FB – work in progress
21:00 Nedotknutelní
22:00 DJ Bagira (Anežka Hošková)

 

ČT 24/10


ROXY
MORCHEEBA (UK)
– –
NoD:
19:00 David Böhm a Jiří Franta: Site-specific
21:00 Lovci
22:00 Iris nejde s Davem

 

PÁ 25/10


ROXY
ANDY C, CULTURE SHOCK (UK), Pixie, Beast67
– –
NoD:
20:00 Vložte kočku
22:00 DJ Ventolin

 

SO 26/10


ROXY
SÉBASTIEN LEGÉR (FR), FUNK D” VOID (UK), Roman Rai, Chris Sadler
– –
NoD:
19:00 Tomáš Ruller: Inactive In Active
20:00 Monika Načeva + Justin Lavash
22:00 DJ Blue

 

NE 27/10


ROXY
EVERLAST (USA) – The Life Acoustic Tour
– –
NoD:
14:00 Workshopy – Kurt Gebauer, Martin Šárovec, Tomáš Vaněk a další.
19:00 Minestrone Zen Jazz Quartett


Napište komentář