Kosheen budou po čtyřech letech zpět v Brně

Kosheen | Zdroj: facebook.com

Anglická drum’n’bassová a rocková hudební skupina z Bristolu KOSHEEN se po čtyřech letech opět objeví ve velkém stylu v Brně, konkrétně 5. června 2015 v Bobycentru – a nebudou sami! Společně s nimi se na scéně objeví i desetičlenný symfonický orchestr Bohemian Symphony Orchestra Prague. Koncert je již potvrzen.

Kosheen se od počátku své existence drží na výslunní a tvoří jednu z nejoblíbenějších elektro-kapel současnosti. S každým svým vydaným albem rostou výš a výš. Již první album Resist, které vyšlo v září roku 2001, se vyhouplo na přední příčky albových hitparád právě díky škále známých hitů. Následovalo album Kokopelli (2003), na kterém se Kosheen odklonili od svého obvyklého stylu a od roku 2007 pak vydali další tři alba – Damage, Independence a Solitude.

Čeští fanoušci tuto tříčlennou legendární elektronickou partu založenou v roce 1998, jež tvoří Markee Substance, Darren Decoder společně se zpěvačkou a autorkou mnoha skladeb Sian Evans, přímo milují. A to díky jejich známým a nesmrtelným hitům, jako jsou Hungry, Hide U, Catch nebo třeba All In My Head.

Členové skupiny se nevěnují jenom své kapele. Vystupují i v samostatných projektech – třeba Markee a Darren jsou známí i coby „Kosheen DJs“. Zpěvačka Sian Evans zase svůj hlas propůjčuje i skladbám jiných autorů a pak vznikají počiny jako Louder, který produkoval DJ Fresh. Skladba se vyhoupla na první místo v hitparádě UK Singles Chart a prodalo se jí více jak 140 000 kopií.

Divný to název

Celá skupina Kosheen je netradiční, vyhraněná a netypická – a to i svým názvem. Ten vznikl spojením japonských slov “starý” (古, ‘ko’) a “nový” (新, ‘shin’). Takže…staronový styl hudby? Proč ne!

Pokud chcete zavítat na koncert tohoto unikátního tria, zajděte 5. června do brněnského Bobycentra a dopřejte svému uchu kvalitní hudbu společně za doprovodu symfonického orchestru Bohemian Symphony Orchestra Prague!


Napište komentář