Krvaví králíčci The Birthday Massacre se vrací do Prahy

The Birthday Massacre | Zdroj: oficiální stránky interpreta

Fanoušci se po šesti letech dočkali. Jejich kanadští temní králíčci se opět vrací do Prahy. A rovnou představí novou desku.

Tato synth-rocková skupina vznikla v roce 1999 (tehdy pod názvem Imagica, pod současným jménem působí od roku 2002). Za dobu svého působení vydala šestice pět řadových alb. V jejich hudbě můžete kromě úžasného hlasu zpěvačky Chibi slyšet také kytary, syntetizátory, basu a bicí. Muzika The Birthday Massacre obsahuje prvky alternativního rocku, synthrocku a dark wave. Sami prohlašují, že se inspirují například metalem, hudbou osmdesátých let, sci-fi filmy nebo třeba Depeche Mode.

Zatím poslední album s názvem Hide and Seek vyšlo v roce 2012 a umístilo se na 138. místě v žebříčku Billboard 200 charts. Jejich fialovo-černá image má úspěch snad všude ve světě. Určitě nebudeme přehánět, když je označíme za jednu z nejoriginálnějších kapel současnosti. Jsou proslulí nejen svým energickým vystupováním, ale také díky své perfektní internetové prezentaci, kterou dokázali naplno využít jako jedna z prvních kapel. Pro The Birthday Massacre je důležitá totiž nejen hudební prezentace, ale také ta vizuální, do které jsou velmi zapálení. Média je proto často označují jako web 2.0 kapelu.

Sami sebe vnímají jako černé ovce kanadské hudební scény pro malou podporu tamními médii a nízkou prezentací v rádiích. Zda si tato kapela zaslouží větší pozornost, můžete zhodnotit 30. března, protože kromě Německa, Ruska nebo Ukrajiny, navštíví také Prahu. Koncert se uskuteční v Lucerna Music Baru a vstupenky jsou k dostání v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za cenu 390 korun + poplatky.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.