Laibach s novým albem vystoupí v dubnu v Divadle Archa

Laibach | Zdroj: pořadatel akce

Skupina Laibach vydá začátkem března novou desku, na kterou fanoušci čekali celých osm let. Kapela je za jejich trpělivost odmění koncertem v pražském Divadle Archa.

Kdo si oblíbil slovinskou formaci Laibach, ten už jistě netrpělivě čeká na nové album. Deska s názvem Spectre vyjde 3. března a bude navazovat na svého předchůdce Volk z roku 2006. Jelikož si je kapela vědoma křehké trpělivosti fanoušků, jako kompenzaci přijede sama album představit. V rámci turné, které startuje začátkem dubna ve Švýcarsku, vystoupí Laibach v pražském Divadle Archa, a to 18. dubna. Vstupenky jsou již v prodeji a jejich cena činí přibližně 700 korun.

Na novém studiovém albu Spectre mají převládat spíše elektroničtější styly a především politicky mířené texty. Na to jsme byli celkem zvyklí, ale nikdy jsme nemohli skupinu označit za politickou kapelu. Teď to vypadá, že minimálně desku Spectre nebudeme moct interpretovat jinak. Jako její předzvěst vypustili Laibach ukázku k poslechu v podobě písně Resistance Is Futile a s ní i trailer k albu.

Laibach je skupina, která vznikla v roce 1980 ve středním Slovinsku a hraje industriální a experimentální hudbu. Vzhledem k totalitní cenzuře, se kterou ve své domovině bojovali, se do většího povědomí dostali pochopitelně až v zahraničí. Největší úspěch pak slavili s albem Opus dei z jara z roku 1987. Pověst kontroverzní kapely, covery nejslavnějších hitů a zajímavá pódiová show zajistily skupině Laibach oblibu po celém světě.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.