Nová deska Skindred přináší klasický zvuk i menší překvapení

Skindred | Zdroj: facebook.com

Kill The Power, to je fráze, kterou momentálně skloňují fanoušci Skindred po celém světě. Nové album kapely, které vyšlo 27. ledna, vás vtáhne do světa tvrdých kytar, zvučného zpěvu a notné dávky elektronických prvků.

Deska obsahuje dvanáct skladeb a otevírá ji stejnojmenný hit Kill The Power, který kapela zveřejnila na internetu v listopadu loňského roku. U dalších dvou písní nastává mírné překvapení – v pořadí druhý track, Ruling Force, se v počátcích nese v líbivém kytarovém riffu, jenž je po pár sekundách přerušen prvky dubstepu, které píseň lehce kazí. Tyto složky se však v průběhu spojí dohromady a v celku zní velmi povedeně. Stejné je to i u další skladby nesoucí se v ponuré atmosféře, kterou adekvátně doplňují elektronické beaty a procítěný zpěv frontmana Benjiho Webbeho.

Písničku Ninja kapela zveřejnila jako vůbec první ukázku z chystané desky. Společně s úvodním hitem Kill The Power jsou to dvě nejvýraznějšími peckami z alba, které na první poslech zaujmou nejvíce. Není však čas dělat unáhlené závěry, na desce zbývá stále sedm skladeb k poslechu, které zastupují jak klasické tvrdé kytary, tak pomalé písně (například We Live). Druhá půlka alba jakoby upustila od velkých experimentů s elektro soundem a vrátila se ke klasickým liniím Skindred.

Benji Webbe není jediným zpěvákem, kterého tu uslyšíte, v jedné skladbě hostuje Jenna G, která kapelu výborně doplňuje. Jak to tak bývá, ne všechny písně z desky jsou dokonalé, tím nejslabším článkem Kill The Power je píseň Dollars And Dimes, která ničím nezaujme. Moderní ráz desky je doplněn i o vzpomínku na starší alba, například Babylon z roku 2004; skladba Proceed With Caution je tak tou nejtvrdší nahrávkou. Poslední rytmy se nesou v duchu reggae, které jsou pěkným a optimistickým rozloučením.

Kill The Power je deska, která ukazuje, že se Skindred nebojí inovací a jsou schopni spojit své zajeté koleje s moderním zvukem. Po prvním poslechu jsem byl lehce zklamán, že největší pecky jsou již dříve zveřejněné singly, ale dalším a dalším poslechem jsem nabyl dojmu, že je to opět velmi vydařené album plné velkých hitů. O to víc se teď těším na jejich vystoupení 6. února v pražském Lucerna Music Baru, kde uslyšíme jak starou tvorbu, tak i nové hity!

Skindred - Kill The Power

Skindred – Kill The Power

Skladby: Kill The Power, Ruling Force, Playing With The Devil, Worlds On Fire, Ninja, The Kids Are Right Now, We Live, Open Eyed, Dollars And Dimes, Saturday, Proceed With Caution, More Fire

Celkový čas: 48:40

Vydavatel: Napalm Records

Hodnocení: 85%


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.