Legendární Mötley Crüe jdou zřejmě do předčasného důchodu

Mötley Crüe | Zdroj: facebook.com

Jedna z nejvýznamnějších kapel amerického glam metalu, Mötley Crüe, oznámila konec své kariéry. Dokazuje to i názvem turné, které odstartuje letos v únoru. V rámci The Final Tour vystoupí pouze na americkém kontinentě.

Už minulý rok se zmínil baskytarista Nikki Sixx, že se blíží konec legendární glam metalové kapely Mötley Crüe. Bralo se to však jen jako povídačky a reklamní trik. Nyní to ale vypadá, že čtyřčlenná parta z Los Angeles chce se svou kariérou opravdu seknout. A důvod? Mötley Crüe je velmi úspěšná kapela, která působí už 33 let v originální sestavě. Jsou považováni za jednu z nejlepších metalových formací všech dob. Skupina se ale rozhodla, že bude lepší, když skončí na vrcholu svého působení, než aby pak bylo pozdě. ‚‚Některé kapely se rozešly pro neschopnost a hořkost lidí. Jiné zase hrají stále, ale buď jako dvě verze té skupin, nebo v ní zbyl už jen poslední člen z původní sestavy. Tak dopadnout nechceme, takže jsme se všichni čtyři domluvili, že je na čase to utnout,‘‘ vyjádřila se ke svému rozhodnutí kapela. No a co by to bylo za Mötley Crüe, kdyby to nebylo se vší parádou.

V rámci rozloučení s fanoušky se kapela vydává začátkem února na turné s příznačným názvem The Final Tour. Jelikož se asi Mötley bojí, že kdyby turné trvalo příliš dlouho, mohli by si odchod rozmyslet, zahrají pouze v Americe a Kanadě. Celou šňůru s nimi pojedou Alice Cooper, evropští fanoušci tak mají dvojnásobnou smůlu. Těšit se ale mohou na další rozlučkové dárky, které kapela připravuje. V roce 2015 by se měl dostat do kin snímek The Dirt, který bude kopírovat stejnojmennou knihu a představí celou biografii Mötley Crüe. Dále se label Big Machine Head rozhodl, že vydá album k poctě skupiny. Deska vyjde letos v létě a bude obsahovat ty největší hity.

Třicet tři let je dlouhá doba, zvláště pro fungování kapely. Vypadá to tedy, že Mötley Crüe udělali správný krok, i když pravý důvod rozhodnutí se asi nikdy nedozvíme. Rozhodně se ale můžeme těšit na projekty jednotlivých muzikantů. Zejména pak Nikkiho Sixxe a jeho nechtěné kapely Sixx:A.M., s níž se brzy chystá vydat desku.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.