Protinožci John Butler Trio dorazí na letošní Colours of Ostrava

John Butler Trio | Zdroj: facebook.com

Jedna z nejúspěšnějších australských kapel, John Butler Trio, zahraje na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava. Formaci, která míchá blues, rock, funky, folk, bluegrass a reggae, vede kytarista a zpěvák John Butler. Díky tomu, že se vypracoval z pouličního muzikanta až k nahrávání platinových desek, se mu přezdívá Million Dollar Hippie.

„Jeho koncerty jsou jeden velký odvázaný jam, hraní si trio dokáže pořádně užít a jen neradi se loučí s diváky,“ přibližuje ředitelka festivalu Zlata Holušová. Na barevný multižánrový festival se John Butler Trio skvěle hodí.

John Butler se narodil v Kalifornii australskému otci a americké matce a do Austrálie se přestěhovali v jeho jedenácti letech. Vystudoval na univerzitě umění, ale nakonec skončil tam, kde se cítil nejlépe – jako nezávislý pouliční muzikant. Zpívající kytarista s dredy do půlky zad se odtud však postupně vypracoval až do pozice národní hudební hvězdy. Natočil pět desek (z toho většinu platinových) a dnes má i svou nahrávací značku Jarrah Records. Charismatický filantrop založil a financuje neziskovou organizaci The Seed Fund podporující mladé začínající umělce a zároveň patří k předním australským ekologickým aktivistům. Na únor ohlásil vydání nového alba Flesh & Blood a výjezd na velkolepé světové koncertní turné, které v červenci nemine ani ocelové srdce Ostravy.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).