Letní tlení Vypsané fiXy

Vypsaná Fixa | zdroj: facebook.com

Koncert za koncertem, to jest letošní plán pardubické Vypsané fiXy. A co nového kapela pro fanoušky připravila? Od května přichází Letní tlení!

Letní tlení je výraz pro líné letní nicnedělání, Letní tlení je píseň z alba Brutální všechno. Letní tlení je návod, jak ekologicky prožít léto podle Vypsané fiXy.

„Letní tlení je kromě názvu naší písně zároveň i představa, jak by mělo vypadat léto u vody, prostě relax. My jsme šli ale ještě dál a termín Letní tlení se stalo názvem pro naše další aktivity, které pořádáme. Začínali jsme s malým festiválkem ‚Uganda‘, z nějž se stal postupem času regulérní festival s názvem On the Road, a který loni oslavil desáté výročí. Náš bubeník Pítrs si zase vymyslel PodolFest a nesmíme zapomenout na pardubické Zámkohraní a akustické Každej chvilku na španělku,“ říká zpěvák kapely Márdi.

Všechny zmíněné akce mají ekologický či charitativní podtext. Letní tlení bude jednodenní festiválek s programem pro rodiče s dětmi. Proběhnou loutková divadélka a zahraje kapela Mixle v piksle. Těšit se můžete také na workshopy, ekologické dílničky a na samý závěr nastane minimálně dvouhodinový koncert Vypsané fiXy.

Letní tlení v datech:

12. 5. Každej chvilku na španělku – Pardubice
29. 5. Zámkohraní – Pardubice
24. 6. Podolfest – Vápenný Podol
18. 8. Letní tlení – Praha – Střelecký ostrov
27. – 28. 8. On the Road  – Lázně Bohdaneč


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.