Letošní Čarodějáles dovalí mimo jiné i Royal Republic

Royal Republlic | Zdroj: facebook.com

Loni to byli The Hives, letos švédskou scénu zastoupí Royal Republic. Řeč je o letošním festivalu Čarodějáles, který odhaluje line up.

Letošní, osmý ročník festivalu Čarodějáles zahájil již na začátku minulého měsíce předprodej vstupenek. Současně oznámil i aktuální line up. Festival se uskuteční tradičně 30. dubna v areálu Riviéra v Brně – Pisárkách. Ovšem vzhledem k rekonstrukci části prostoru budou k dispozici jen dvě stage. Seznam účinkujících tak musel být o něco zúžen, ale o to je zajímavější.

Letošním headlinerem festivalu bude opět švédská kapela (loni The Hives), tentokrát Royal Republic. Tahle garage-punková parta je českým fanouškům poměrně známá, protože mimo několik dalších koncertů a festivalů se jí loni podařilo vyprodat pražský Lucerna Music Bar. Vedle festivalu Čarodějáles 2015 si je můžete poslechnout i na letošním Rock for Churchill. Za zahraniční scénu vystoupí také kapely jako angličtí The Feud nebo němečtí Pussy Con Carne.

Za českou posádku hlásí program Čarodějálesu například Mig 21, Tata Bojs nebo United Flavour. Speciální set cover verzí rockových megahitů představí věhlasná formace Vojty Dyka a jeho B Side Bandu. Příležitost dostanou i víceméně nováčci na tuzemské scéně Doctor Victor. Jistě opět zběsilou show předvede také trash rock’n’rollová partička Hentai Corporation. Za Slovensko se po čtyřech letech opět vrací, u nás možná populárnější, Horkýže Slíže. Šanci zúčastnit se mají i začínající kapely, které se střetnou v kláních Starobrno Rock Batlle čili Metrem na Čarodějáles.

 


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.