Ludovico Einaudi se vrací okouzlit Prahu

Ludovico Einaudi | Zdroj: facebook.com

Do Prahy brzy znovu zavítá známý italský skladatel a pianista Ludovico Einaudi, který se v Čechách poprvé představil před čtyřmi lety na festivalu Struny podzimu.

Ludovico Einaudi patří k nemnoha autorům moderní klasiky, kterému se podařilo dosáhnout v rámci stylu úspěchu, který je srovnatelný s hvězdami současné komerční scény. Za svoji více než dvacetiletou hudební kariéru, která započala studiem hudby v italském Turíně, a posléze Milánu, vystřídal mnoho poloh, od popularizujících až po experimentálněji laděné. Největší úspěch si však získal díky svým epicky podmanivým klavírním melodiím.

https://soundcloud.com/aminekhiari/ludovico-einaudi-primavera

Atmosférické, převážně klavírní skladby Ludovica Einaudiho, decentně podpořené doprovodnými nástroji, se vyznačují mimořádnou silou jednoduchosti, díky které je jeho tvorba přístupná každému bez rozdílu věku nebo kultury. Pro svoji emotivnost bývá Einaudi již delší dobu vyhledáván televizní a filmovou produkcí. Masivní popularitu u široké veřejnosti v poslední době dosáhl například soundtrack, který vytvořil k francouzskému trháku Nedotknutelní. Titulní píseň Fly za krátko takřka zlidověla a slyšet ji můžete dneska na každém rohu.

https://soundcloud.com/don-mika/ludovico-einaudi-fly

Skládání pro film je nicméně pouze malou částí úspěšné kariéry Einaudiho, který má za sebou několik beznadějně vyprodaných zahraničních turné, bezpočet vydaných desek, které se prodávají po stovkách tisíc kusů, a doma v Itálii se těší takovému uznání, že mu byl udělen dokonce rytířský řád.

V Čechách budete mít příležitost vychutnat si Ludovica Einaudiho s doprovodnou kapelou již na jaře tohoto roku. Koncert se uskuteční v pražském Kongresovém centru 1. dubna 2014. Vstupenky jsou již k dostání v předprodeji za cenu od 890 korun a více podle zvolené kategorie. Neváhejte s nákupem, budou mizet rychle!


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.