Festival Majáles prozradil první jména kapel

Majáles 2013 | Zdroj: facebook.com

I letos se koná tradiční studentský festival Majáles. Jedenáctý ročník nyní oznámil první třetinu účinkujících kapel. Také zavádí nový systém vstupenek.

Open air festival Majáles pořádá jedenáctým rokem dnes už tradiční akci, kde vystupují české a slovenské kapely. Letos tato akce představí na 36 skupin spolu se dvěma desítkami kapel studentských. První třetinu vystupujících oznámili organizátoři již nyní, na další si budeme muset měsíc počkat.

Na pražské (30. dubna) a brněnské (5. května) zastávce se můžete těšit na ska kapely Sto zvířat, Fast Food Orchestra a Polemic. Také na rockové Rybičky 48, na podzim hojně zmiňovaného Johnyho Machette, vycházející hvězdu Adama Mišíka či na pop-punkové Zoči Voči. Lze očekávat, že relativně klidnou atmosféru akce rozvíří vystoupení pekelných démonů Hentai Corporation. Návštěvníci si také mohou poslechnout kapely The Chancers, Pub Animals, Zrní nebo Voxel. Královéhradecká část (25. dubna) je o pár těchto jmen ochuzena, ale jistě na ni bude pomýšleno při dalším odtajnění účinkujících, které proběhne za měsíc, konkrétně 17. února. Tímto datem započne také předprodej vstupenek.

Koupíte-li si letos vstupenky, nedostane se vám klasické papírové formy, nýbrž novinky – bezhotovostních náramků. Takovýto náramek bude sloužit právě jako vstupenka a taktéž jako peněženka. Majáles bude zcela prvním českým festivalem, který bezkontaktní náramky zavede v plném rozsahu (ve světě se již běžně užívají). Kredit na náramku si budou moci návštěvníci nabít již před akcí ze svého domova přes web. V místě akce je pak možnost si náramek dobít, tentokrát kartou i hotovostí. O nevyčerpaný kredit samozřejmě návštěvník nepřijde, vrátí se mu při odchodu. Pořadatelé také slibují mnoho využití v připravovaných atrakcích či soutěžích. Náramky mají hlavně zrychlit obslužnost u stánků a odbavení u vstupu do areálu.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.