S The Dreadnoughts se v Rock Café rozpoutalo pravé peklo

The Dreadnoughts | Zdroj: facebook.com

Kanadská skupina se po delší pauze dala opět dohromady a vyrazila na menší tour po Evropě. Praha v seznamu The Dreadnoughts nemohla chybět, protože takový kotel co fanoušci předvedli 14. ledna v Rock Café, se jen tak nevidí.

Když se před dvěma lety kapela oficiálně rozpadla, mnoho fanoušků jejich rozpad oplakalo. O to větší bylo potěšení, když skupina nahlásila návrat na pódia a s ním i návštěvu České republiky. Milovníci keltského punku doplněného o prvky folku a polky se do Rock Café scházeli už před sedmou hodinou večerní. Mnoho návštěvníků si nestihlo koupit lístek v předprodeji a chtěli získat lupen na místě. To se poštěstilo prvním devadesáti příchozím, zbytek měl bohužel smůlu. Prostory klubu se rychle plnily a ještě než začala předkapela Cheers!, všem bylo jasné, že tu bude pěkné horko.

Plzeňská kapela Cheers!, která vtrhla na pódium po osmé hodině, hraje výborný folk punk. Se skupinou přijeli i skalní fans z Plzně, kteří znali texty a pomohli tak rozparádit kotel pod stagí. Seskupení Cheers! jsem neznal a viděl jsem je prvně, rozhodně ale ne naposledy, protože je to pěkně našlápnutá formace.

Blížila se půl desátá a po rychlé přestavbě pódia začalo to pravé peklo. Klub, který byl už během předskokanů naplněn více než dost, se naplnil ještě více a v prvních řadách se téměř nedalo hnout. To však nikomu z přítomných nevadilo a užívali si divoké pogo. The Dreadnoughts jsou vyhlášení díky své pódiové show a už když houslista a basák nastoupili před diváky pouze v tričku a trenýrkách, nikdo ani nepřemýšlel, že by tomu mělo být jinak i při tomto vystoupení v Rock Café.

Jak teplota v klubu stoupala, přímou úměrností šly dolů trička z členů kapely i z fanoušků. Ani tento způsob ochlazení ale nefungoval moc dlouho. Sauna v klubu však nic nebrzdila, ba naopak, kapela odehrála své největší hity, jako jsou Polka Never Dies, The West Country, Boneyard a mnoho dalších. Fanoušci znalí textů zpívali, pogovali a skákali do davu. Do davu si samozřejmě hupsli i členové The Dreadnoughts, bubeník i houslista se nechali nosit i se svými nástroji a hráli tak přímo nad hlavami fanoušků.

Čas se pomalu chýlil ke konci a v klubu vládla opravdu výborná atmosféra. Jako jeden z posledních songů zazněl popový hit Wrecking Ball od Miley Cyrus, samozřejmě ve folk punkovém provedení. Pro mě a mnoho dalších to byla lepší verze než originál. Následně pak zazněla hymna opilých námořníků Drunken Sailor od Irish Rovers. Po ukončení show se dav rozprchl na bar pro chladivé pivo, které jen zasyčelo, a hlavně ven na vzduch.

The Dreadnoughts předvedli stoprocentní výkon, který doplnila výborná atmosféra v klubu. Lidé tak z koncertu odcházeli naprosto spokojeni, vyřáděni a propoceni skrz na skrz. Kdo z klubu odcházel suchý, jako by tam snad ani nebyl. Co říci závěrem? Použiji slova jednoho návštěvníka, který řádil v prvních řadách. „No ty vole, já mám varhánky na prstech, tak to je mazec, no nic doufám, že Dreadnoughts budou v létě na Mighty, nebo přijedou brzo znova, protože tohle je fakt libovka!“


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.