Royal Republic přetvořili rock v country a rap

Royal Republic | Zdroj: oficiální stránky interpreta

Je to více než dva roky, co si tato švédská kapela vytvořila v našich končinách první základnu svých fanoušků. Tentokrát ale nepřijedou se svou typickou rock’n’rollovou hudbou.

Jsou spolu již od roku 2007 – zpěvák/kytarista Adam Grahn, kytarista Hannes Irengård, basista Jonas Almén a bubeník Per Andreasson. O dva roky později vydali svůj debutový singl All Because Of You a hned bylo jasné, že tato kapela je příjemným osvěžením na poli rocku. V roce 2010 debutovali tito mladí Švédové s deskou We Are The Royal. V jejich rodné zemi se stala dokonce platinovou. Další hudební lahůdkou se stalo i druhé album Save The Nation, s nímž prorazili na většině festivalů a také v mnoha klubech. Zároveň povýšili na věrné předskokany kapely Billy Talent.

Švédsko si podrobili svým šarmem a nezkrotnou energií, díky nimž jsou jejich koncerty opravdu skvělé. Sound Royal Republic je úderný, inspirovaný tou nejlepší hudbou a vymazlený k naprosté dokonalosti. Prvně se u nás ukázala tato čtveřice v roce 2011 a poté o rok později. Minulý rok účinkovali dokonce na festivalu Rock for People. Ačkoliv v jejich hudbě zní především punk rock s prvky black metalu, na pražském koncertě v Lucerna Music Baru budou znít zcela jinak.

Pro fanoušky si přichystali akustické EP, kde svou dosavadní tvorbu přetvořili na westernové country. Koncertní šňůru i EP nazvali Royal Republic & The Nosebreakers a u nás zahrají 29. ledna ve 20 hodin. Lístky jsou k dispozici už pouze na pokladně Lucerna Music Baru a to za cenu 290 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.