Maďarští Fonó zahrají v pražském Paláci Akropolis

Fonó | Zdroj: Palác Akropolis

V Paláci Akropolis se představí v rámci kulturního večera Planet Connection folklórní skupina Fonó. Chybět nebude ani tradiční maďarská tančírna.

Kapela Fonó vznikla v Budapešti roku 1997 a jejími členy jsou muzikanti různých regionů Maďarska, Slovenska a Zakarpatské Ukrajiny, kteří se věnují profesionálně interpretaci, vyučování a výzkumu lidové hudby.

Velkou část repertoáru tvoří instrumentální a vokální hudební tradice a zpracování lidové hudby Maďarů. Hudebníci z kapely se věnují též sběru a spolupracují s interprety z jiných hudebních žánrů (např. klasická smyčcová hudba, opera, moderní jazz, word music nebo autentický klezmer). Tato činnost je zaznamenána již na několika tuctech desek.

Fonó hrají na maďarských i zahraničních festivalech a v koncertních sálech. Tančírny nejčastěji pořádají ve Skleněném sále budapešťského Paláce umění. Vstupenky na tento netradiční večer můžete zakoupit na stránkách Paláce Akropolis, v kavárně Paláce Akropolis, v sítích GoOut a TicketPro. A nezapomenout datum 19. října, kdy kapela začíná svůj koncert od sedmé hodiny večerní.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...