Metalcorové žně v čele s britskými Architects se chystají v pražském Roxy

Architects | Zdroj: architectsofficial.com

Zájem o koncert Architects, Every Time I Die, Bless The Fall a Counterparts, který se uskuteční 18. února v Praze, již před několika týdny přesáhl kapacitu původně plánovaného klubu Futurum, a proto byl přesunut do větších prostor klubu Roxy.

Britská metalcorová parta je ve svém žánru nesporný nadprůměr. Pokud jste fanoušky tohoto stylu, není moc co řešit, Architects vás zaujmou. Pokud jimi nejste, přesto není nic ztraceno – „Architekti“ překračují stín i klišé typické pro tento žánr a výsledkem jejich snažení je moderní tvrdší hudba, která není ani zbytečně překombinovaná, ani primitivní nebo moc „emo“. S přesností projektantů se jim podařilo propočítat a vyvážit všechny parametry, všeho je tak akorát – řevu i zpěvu, riffů i melodií, přímočarosti i mírné progresivity, rytmických fines a breaků, decentnějších pasáží i takových, kde se zrychlilo a víc přitlačilo na pilu. Nalezneme zde dostatečnou pestrost, barevnost i chytlavost.

Způsob, jakým Architects eklekticky poskládali dostupné a osvědčené prvky moderního metalcoru, rozhodně není hloupý ani okoukaný či oposlouchaný. Pilná kapela na sobě neustále pracuje a roste – za pouhých osm let stačila nahrát šest dlouhohrajících řadovek a odehrát nesčetné množství koncertů a festivalů, na kterých si vydobyla dobré jméno, cenné zkušenosti, uznání a ostruhy jako precizní živá sestava. Na letošním turné bude propagovat svou novinku s názvem Lost Forever // Lost Together.

Tajemství úspěchu celého turné však tkví v silném line-upu, který dále tvoří americké metalcorové ikony Every Time I Die a Bless The Fall, které doplňuje kanadská formace Counterparts.

Vzhledem k přesunu do klubu Roxy se posunul i začátek koncertu na 18:30. Vstupenky jsou stále k dostání, nejlevněji je seženete přes e-shop na webu pořádající agentury www.obscure.cz.


Napište komentář