Narozeninový program klubu Roxy uzavře americký rapper Everlast

Everlast | Zdroj: facebook.com

Známý americký hudebník a držitel Grammy Everlast zakončí v neděli 27. října týdenní narozeninové oslavy Be Twenty One v Roxy a NoDu. Název jeho poslední desky, The Life Acoucstic, jež vyšla na konci srpna tohoto roku, sám o sobě napovídá o netradičním pojetí celého turné. Rozhodně je na co se těšit.

Erik Francis Schrody alias Everlast, kterého můžeme znát především z hip-hopového projektu House of Pain, se už přes dvacet let drží na špici svého žánru. Celá jeho dlouhá kariéra je charakteristická střídáním sólových a kapelových období. Již na začátku devadesátých let, kdy byl jedním ze členů formace Rhyme Sindicate, vydal za podpory známého rappera Ice-T své první sólové album Forever Everlasting. Velkého úspěchu však dosáhl až v roce 1992 s již zmiňovanou skupinou House of Pain a jejich debutovým singlem Jump Around, za který několikrát obdrželi platinovou desku. Zajímavostí je, že kapela v té době koncertovala s dalšími vycházejícími hvězdami, jakými byli například Rage Against The Machine či The Ramones. Po rozpadu House of Pain se Everlast znovu vydal na sólovou dráhu a do přelomu tisíciletí vydal další dvě alba  Whitey Ford Sings the Blues a Eat At Whitey’s. Ta znamenala znatelný posun k odlišnému písničkářskému přednesu.

K velkému úspěchu Everlasta bezpochyby přispěla i spolupráce s hvězdným kytarovým mágem Carlosem Santanou. Za jejich společný duet Put Your Light On obdrželi v roce 2000 cenu Grammy. Následovala další tři studiová alba, White Trash Beautiful, Love, War and the Ghost of Whitey Ford a Songs of the Ungrateful Living, a spolupráce s bývalými kolegy z House of Pain na hip-hopovém projektu La Coka Nostra. S touto kapelou se také v roce 2010 naposledy podíval do České republiky.

Everlast vydal v srpnu tohoto roku své sedmé studiové album The Life Acoustic, v němž podle svých slov svléká své nejkvalitnější nahrávky do podoby, jak se zrodily v jeho hlavě. „Ty skladby na desce zní přesně tak, jak se poprvé objevily. Vždy jsem je stvořil jen s kytarou a klávesami než jsem je přinesl do studia.“

Vstupenky na Everlastův koncert 27. října v Roxy lze zakoupit za 450 korun + poplatky v sítích Ticketpro a Ticketportal nebo také přímo v prostoru NoD za zvýhodněnou cenu.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).