Němečtí Eskimo Callboy vystoupí po Rock for People i v pražském klubu Roxy

Eskimo Callboy, Rock for People 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Pražský klub Roxy oslaví 22. října narozeniny a rozjede to ve velkém stylu. Vystoupí tam totiž divocí Eskimo Callboy jejichž koncerty jsou vyhlášeny neuvěřitelnou dávkou energie, trochou šílenství a živelnou atmosférou.

Styl kapely se dvěma vokalisty v první linii je popisován jako metalcore řízlý post-hardcorem a elektronikou. Díky jejich kořenům v technu se objevuje také pojem electrocore. Jsou známí tím, že si v textech nekladou žádná velká omezení a tematicky se pohybují zejména v trojúhelníku mejdan-chlast-sex. Sami svůj styl občas s nadhledem nazývají „porno metal“. Jejich koncerty jsou vyhlášeny neuvěřitelnou dávkou energie, trochou šílenství a živelnou atmosférou. Nejen kapela, ale také fanoušci si koncerty užívají naplno a pouštějí se do všemožných kousků a nechybí ani oblíbeny crowdsurfing. Při jejich vystoupení si v jednom momentě připadáte, jako na blyštivé diskotéce, v dalším se ocitnete uprostřed zpoceného moshpitu a po pár vteřinách stojíte pro změnu u baru v klubu a dáváte si dalšího panáka.

Foto: Rock for People 2017 – Eskimo Callboy, Foster the People a další

Kluci, kteří se dovedně pohybují mezi metalem, hardcorem a elektronikou, se dali dohromady před sedmi lety v Castrop-Rauxel. Mají za sebou čtyři alba a úspěchy v Evropě, USA, Číně a Rusku, přičemž zcela výjimečnou pozici ikony zaujímají Eskimo Callboy v Japonsku. Kapela vyhrála kategorii Up & Coming německých Metal Hammer Award v roce 2013.

České publikum si je může pamatovat z letošního ročníku Rock for People. Jejich jedinečné kouzlo tam odvázalo i ty, kteří je do té doby neznali a jejich výkon se nepochybně zařadil k těm nezapomenutelným.

Eskimo Callboy vystoupí 22. října v rámci narozeninových oslav ROXY BE25, ve spolupráci s organizátory Rock for People. Vstupenky na jejich koncert jsou v ceně 430 Kč v předprodeji od 17. srpna 2017 v síti GoOut.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.