Festival Hrady CZ tento týden putuje na Bouzov

Olympic, Hrady CZ 2017 | Foto: Marta Hlavicová, MonsterMusic

Putovní festival Hrady CZ se po zastávce v Hradci nad Moravicí představí v pátek a v sobotu na Bouzově. Fanoušci se mohou těšit na Arakain s Lucií Bílou, Tomáše Kluse, Mandrage či třeba Olympic.

Zpěvák Tomáš Klus takřka dvouměsíční hradní tour miluje. „Fakt, že Hrady CZ jsou festival putovní, je důvodem, proč ho mám tak rád. Hrady CZ mají zkrátka rodinnou atmosféru,“ dodává zpěvák.

Rozhovor: Tomáš Klus: Naši největší nepřátelé jsou náš největší dar

Spokojena je i kapela Mandrage, která na Hradech hraje svůj nový singl namixovaný se staršími hity. „Těšíme se vždy na celý tým Hradů CZ, celá backstage včetně pořadatelů, produkce, cateringu a tak dále je na Hradech CZ plná skvělých lidí, kteří už se znají a dokážou si tenhle festival užít na podiu i za ním,“ shoduje se kapela.

V pátek 25. srpna se areál festivalu v podhradí otevře v 16 hodin a program proběhne stejně jako v sobotu na dvou pódiích. Vystoupí zde Smrtislav, Vladimir 518, Vypsaná fiXa, Rybičky 48 nebo Visací zámek. Mezi devátou a půl desátou večerní se uskuteční tradiční festivalový karneval s vyhlášením nejlepších masek, každý, kdo přijde v masce, dostane dárek.

Čtěte také: Hrady CZ v Hradci nad Moravicí: Velká pohoda a dechberoucí hudební výkony

V sobotu bude festivalový areál Bouzova otevřen od půl jedenácté dopoledne a návštěvníci se můžou těšit na Xindla X, Wohnout, Sto zvířat, Portless nebo Annu K. Partnerem festivalu, na kterém můžou návštěvníci dále vidět také například rappera Majka Spirita s H16, je i letos Národní památkový ústav. Festivalová vstupenka tak tak zahrnuje vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma.

Hrad Bouzov se nachází zhruba třicet kilometrů od kraje města Olomouc a dá se na něj dojet jak individuálně, tak vlakem. Výstupní stanicí jsou Moravičany, od této stanice bude zavedena kyvadlová doprava autobusem na festival na Bouzově a zpět.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.