NOFX, Sum 41 a Millencolin chystají společný koncert

Sum 41 | Zdroj: facebook.com

Punkové legendy NOFX a jejich nástupci Sum 41 a Millencolin se předvedou na společném koncertu v Praze.

NOFX je proslulá americká kapela hrající punk-rock už od roku 1983. Díky faktu, že tito punkáči nepodepisují smlouvy s velkými labely, jsou označováni za nezávislou kapelu. Jejich cestu ke slávě nejvíce podpořila deska Punk in Drublic z roku 1994. NOFX jsou i často zmiňováni v souvislostech, jakožto jedna z kapel, která inspirovala pozdější velké punk-rockové a pop-punkové interprety. Na svém kontě mají dvanáct alb, několik EP a spoustu singlů. Texty písní jsou často směřovány proti systému, politice a všemu, co řídí špatný chod lidstva. V jejich repertoáru najdeme samozřejmě i vtipnější kousky, které odkazují a lehce zesměšňují (v přátelském duchu) ostatní punk-rockové kapely. Například píseň Whoa On The Whoas, která paroduje The Offspring a The Misfits, nebo je zde i píseň nesoucí název Fun Things To Fuck, a ta připomíná kapelu Blink 182.Poslední známá aktivita (co se nové tvorby týče) byla na oficiálním Instagramu kapely, kde bylo natočeno video z nahrávání, bohužel to bylo někdy kolem roku 2015 a deska pořád nikde. Snad se ale fanoušci brzo dočkají!

Sum 41, pop-punkový nářez z Kanady. Tato kapela si bere za své vzory spoustu kapel, což jde rozeznat na jejich několika prvních albech. Ať už to je Metallica, Green Day, Iron Maiden, nebo výše zmiňovaní NOFX. Všechny tyto inspirace dokonale mísí s pop-punkem a výsledek je jednoduše geniální. To dokazuje i fakt, že co se fanouškovské základny týče, mohou být Deryck, Jason, Steve a Dave na sebe velice pyšní. Pokud někoho překvapilo, že se zde objevilo jméno Dave Baksh, tak vězte, že se ke kapele v loňském roce znovu připojil, a to po téměř osmi letech, kdy odešel po nahrání desky Underclass Hero. Díky Facebooku a Instagramu většina fanoušků ví, že kapela pracuje na novém materiálu a co nevidět bude na světě jejich šesté album.

Millencolin jsou švédští punk-rockeři, kteří válí na světových turné už od roku 1992. Jejich větší úspěch jim zařídilo až čtvrté album Pennybridge Pioneers z roku 2000, díky kterému odehráli koncerty téměř po celém světě. Celkový počet vydaných studiových alb je osm. To poslední, True Brew, je z roku 2015 a letos dokonce natočili klip ke stejnojmenné písni, z čehož plyne, že tahle banda je pořád velice aktivní! V Česku odehráli svůj poslední koncert v roce 2011. Uvidíme, jestli dokážou předčit sami sebe! Tento punk-rockový festival nesoucí název Prague Sounds Good, se uskuteční v pražském Fóru Karlín 23. srpna 2016.

 


Napište komentář

Filip Neminarz
O Filip Neminarz 13 Článků
-Jsem student grafického designu -Je mi 20 let -od hudby se odvíjí skoro celý můj život -hraji na několik hudebních nástrojů, z toho nejdéle na kytaru (cca 10 let) a bicí (3 roky) -mimo hudbu patří mezi mé koníčky focení, psaní a sledování filmů (čím starší a hororovější, tím lepší ) -mezi mé nejoblíbenější interprety patří: Blink 182, Sum 41, Foo Fighters, Metallica, Pantera, Misfits, Avenged Sevenfold, Slipknot, AC/DC, Motörhead, Bullet for my valentine, A day to remember, Four Year Strong, Bloc Party, Trivium, Rise Against, Five Finger Death Punch, Avatar, Bring me the horizon (pouze jejich nejnovější dvě desky) a z jiného soudku, Eminem, Johnny Cash, Karel Kryl, Jarda Nohavica .. to je skok, co? :)