Mandrage přilákali všechny kočky do brněnského Sona

Mandrage | Zdroj: Jan Zeman, Universal Music

Čtvrteční večer v Brně patřil kapele Mandrage. Ve vyprodaném Sonu roztancovali diváky k zbláznění.

Plzeňská kapela Mandrage je právě teď na turné k nové desce Potmě jsou všechny kočky černý a vozí s sebou napříč republikou dvě předkapely. Některým se poštěstí si poslechnout brněnské Animé, jiným hraje Electric Lady z Plzně. Brněnskému publiku se představila Electric Lady. Během zhruba půlhodinového vystoupení se zpěvačka s kytarou a čírem na hlavě snažila ze všech sil rozehřát diváky, ale ti však byli natěšení na samotné Mandrage a moc pozornosti jí nevěnovali.

Když pak přišla ta chvíle, kdy se sálem rozeznělo intro a na stage vletěli Mandrage s Jaguárem na krku, fanoušci okamžitě ožili. Stříbrný dress code, na hlavách helmy a nad pódiem obrovská kočka! Působilo to fakt cool. Celým večerem se střídavě nesly ty nejzásadnější hity z historie kapely a skladby z nové desky. To, že singly vládnou světem, dokázali Brňáci ve chvíli, kdy kluci začali hrát Brouky a Sono se rozezpívalo. V ten moment se pomalu dostávaly do varu i zadní řady. Celé vystoupení bylo plné nejrůznějších efektů podporujících vizuální zážitek diváka. Od skvěle synchronizovaných světel, točících se disko koulí a bezvadného ozvučení, přes kytarový nářez v podání Pepy Bolana či bezkonkurenční taneční kreace Františka Boříka.

Brno rozhodně nebyla žádná nuda, jak je možno slyšet ve skladbě Všechno je to trapný. Diváci popoháněli kapelu kupředu a fungovalo to i opačně. Ne nadarmo pak Pepa zmínil na své facebookové stránce hashtag #BrnoJeHlavniMestoEvropy. Mezi tři přidané skladby, čili mezi to nejlepší na závěr, patřila taneční pecka Travolta, zpěvné Šrouby a matice a peklo ve Františkových lázních.

Více než dva měsíce dopředu vyprodaný brněnský koncert vyzařoval dokonalé souznění fungující kapely s fanoušky, kteří by nejradši tancovali, dokud by mohli. Mandrage v tuhle chvíli čekají poslední dva koncerty tohoto stříbrného turné a to v Liberci a Ústí nad Labem. Neváhejte a běžte si to taky užít.

Playlist: Jaguár na krku, Mechanik, Marmeláda, Brouci, Bezbarvej oheň, Už mě víckrát neuvidíš, Sangrie, Je mi to líto, Úhel pohledu, Ona se smála, Siluety, Chůze po provazu, Kapky proti slzám, Černobílá, Punk Rock Song, Na dlani, Hledá se žena, Tanči dokud můžeš, Všechno je trapný, Travolta, Šrouby a matice, Františkovy lázně


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.