Brněnský koncert skupiny Nebe byla jedna velká párty

Nebe | Zdroj: facebook.com

Jarní turné Nebe, Ewy Farne a Support Lesbiens pokračovalo ve středu 6. 4. v Brně. S koncertním programem ON STAGE naladili brněnské Semilasso na vlnu jedné velké párty. A co nám ke koncertu prozradil Petr Harazin, čtěte dál.

Třetí zastávkou ON STAGE tour se stalo brněnské Semilasso. Tři našlapané koncerty tuzemských kapel se postaraly o nejedno propocené tričko. Nejprve dostala šanci předvést své kvality havířovská kapela Nebe, která publikum rozehřála singlem Než se rozední ze stejnojmenné druhé desky. Celá zhruba hodinová show se nesla v duchu těch největších hitovek, a tak měli diváci možnost ukázat, jak skvěle mají některé rádiové skladby naposlouchané.

„Brněnské publikum je vždycky skvělé a já to na pódiu vždycky rád říkám. Pro mě osobně je Brno (co se klubových koncertů týče) jednou z TOP 3 mých nejoblíbenějších koncertních destinací společně s Ostravou a Krnovem,“ prozradil frontman kapely Nebe Petr Harazin.

Nebe však přišli i s příjemným překvapením v podobě akustické verze písně V manéži nebo diskotékové předělávky singlu Padáky, při níž došlo ke zpestření scény vyhlášením taneční soutěže. Kapela také pomalu navnadila fanoušky na třetí desku, která by mohla vyjít ještě letos na podzim. Z připravovaného alba zaznělo hned několik písní včetně nejnovějšího singlu Zkus na chvíli mi lhát, k němuž byl nedávno natočen i videoklip.

Jak Petr vzpomíná na jiné brněnské koncerty s kapelou a které se mu vryly do paměti nejvíc?

„Ve skutečnosti je jich více. Jako příklad můžu uvést náš úplně první koncert v Brně, kdy jsme se ještě ani nejmenovali Nebe. Bylo to v klubu Desert. Pak, když jsme jeli poprvé haly a předskakovali skupině Kryštof, tak brněnský koncert byl z těch třech hal (Praha, Brno, Ostrava) pro nás suverénně nejlepší. Ale úplně nejvíc ve mně zanechal koncert v Metru, což byla loňská zastávka našeho turné s kapelou Jelen, kde byl klub narvaný k prasknutí a atmosféra naprosto fantastická.“

Jako druhá přišla na řadu Ewa Farna, která hned pro začátek předvedla Boky jako skříň. Úspěšné několikamilionové video je předělávkou originálu All About That Bass od Meghan Trainor. Rodačka z Třince na pódiu utvrzovala svůj smysl pro humor a fakt, že diváky bavila, dokázal pozitivně naladěný hlučný kotel. Na koncertě Ewa oprášila nejznámější hity své kariéry a zhruba v polovině zavítala taky do polštiny se skladbou Tu. V současné době se o Ewě mluví čím dál častěji v souvislosti s Adele, a tak se nezdráhala střihnout si část megaúspěšného singlu Hello. Písní Měls mě vůbec rád ukončila své vystoupení a odcházela zaslouženě za hlasitého potlesku vstříc autogramiádě.

A proč po skončení Ewy Farne prořídl dav fanoušků?

„Největším jménem turné ON STAGE je bezesporu Ewa Farna a jak je vidět, přilákala do sálu i řadu dětí v doprovodu se svými rodiči. Proto je také pořadí kapel přizpůsobeno, aby čas hraní Ewy, nebyl moc pozdní pro tyhle mladé hudební fanoušky. Není to ale tak, že by se počet lidí v sále zmenšil výrazným způsobem. Jen odešli ti, pro které už nastal nejvyšší čas jít do postele,“ vysvětluje Petr.

Na závěr večera ladila atmosféru kulturního domu kapela Support Lesbiens. V čele s Czendou Urbánkem se ‚Supporti‘ postarali o super rockovou show. Musím přiznat, že jsem měla trochu obavy, jak na mě nynější uskupení kapely zapůsobí, ale příjemně jsem byla překvapena. Nové album K.I.D. (King is dead) má ‚drajv‘ a hlavně na publikum skvěle působily česky zpívané skladby. Nechyběly ovšem ani pověstné songy Cliché, Sweet Little Something či Twice shy.

Jak celkově hodnotí Petr rozjeté turné?

„Mě se líbí, že jsme zase potkali mezi kapelami další skvělé lidi, kteří si nehrají na žádné ‚hvězdičky‘ a jediné, co mě na našem turné mrzí je fakt, že díky vytíženosti kapel jsme neměli šanci nacvičit nějaké společné písně, jelikož tohle je takový aspekt, který způsobuje, že fanoušci odchází z koncertu ještě více nadšení,“ dodal Petr na závěr.

„Tohle turné má fakt sexy performance,“ shrnul po skončení nejmenovaný fanoušek. Ačkoliv kulturák nepraskal ve švech, atmosféra byla bezvadná. Proto určitě neváhejte a navštivte některou ze zbývajících zastávek turné. Máte se na co těšit!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.