Novou desku představí Purity Ring v Roxy

Purity Ring | Zdroj: oficiální FB profil umělců

Mezi první a druhou deskou uběhly dlouhé tři roky. Fanoušci se alba Another Eternity dočkali letos v březnu. Do Prahy kapela zavítá úplně poprvé.

Na hudební scénu vstoupili se vší parádou. Svým futuristickým popem způsobili pěkný rozruch a získali si jak spoustu fanoušků tak přízeň kritiků. Za Purity Ring se ukrývá dvojice Megan James a Corin Roddick. Jejich debut Shrines vznikal na dvou místech současně, a to v Montréalu a v Halifaxu.

I přes to, že od sebe byli umělci tisíce kilometrů daleko, stvořili nesmírně celistvou desku, jejímž cílem bylo způsobit hudební revoluci. A to se také povedlo. Komentovali ji dokonce i velká média. Pitchfork ji označil jako “Nejlepší novou hudbu” a chvála zazněla i od Rolling Stone, New York Times a NPR.

Duo si dávalo na čas, ale druhé album Another Eternity je na světě. Vznikalo klasicky ve studiu v rodném Edmontonu. Zde čerpali inspiraci a díky tomu vzniklo silné album, pro nějž je stěžejní složkou Meganin charakteristický zpěv, dokonale mrazivé beaty a útržky tanečních rytmů. U nás se kapela představí úplně poprvé, a to 5. listopadu 2015. Pro svou premiéru si vybrala pražský klub Roxy. Předprodej byl zahájen dnes, tj. 26. června v 10 hodin na webu GoOut.cz a v sítích Ticketpro. Cena vstupenky je 490 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.