Novou desku přivezou ke konci roku do Prahy Editors

Editors | Zdroj: pořadatel koncertu

Vydání nové desky je ohlášeno na podzim, v říjnu proto Editors vyrazí na koncertní pódia a po dvou letech opět zavítají i do našeho hlavního města. Ve středu 9. prosince vystoupí v pražském klubu Roxy.

Editors s nezaměnitelným vokálem Toma Smitha o sobě naposledy dali vědět novinkou No Harm, jež se ukrývá na aktuální kompilaci Play It Sam a která také bude součástí připravované desky. Ta spatří světlo světa letos na podzim a vystřídá tak The Weight of Your Love na pozici nejnovějšího přírůstku do diskografie. Kapela si pro nahrávání vybrala studio umístěné na odlehlé skotské vrchovině a poprvé si album produkuje zcela sama, pouze za asistence Alana Mouldera, který zajišťuje mix.

The Weight Of Your Love z roku 2013 představuje důležitý milník v úspěšné desetileté kariéře této anglické skupiny. Deska dosáhla na Top 10 v hitparádách po celé Evropě, a to včetně prvních příček v Holandsku a Belgii a čtyř po sobě jdoucích umístěních v ostrovní Top 10. Zajistila kapele hlavní časy na předních evropských festivalech a přes sto vystoupení na čtyřech kontinentech. The Weight Of Your Love následovala úspěšná alba An End Has A Start (2007) a In This Light And On This Evening (2009), která obě se uhnízdila na čele britského žebříčku. Debutové nahrávky The Back Room z roku 2005, jež si odnesla nominaci na Mercury Prize, se dodnes celosvětově prodalo přes dva miliony kopií.

Vstupenky na Editors, kteří vystoupí 9. prosince v klubu Roxy, koupíte za 720 korun + poplatky v předprodejích sítí GoOut.cz, Tickepro, Ticketportal, Eventim a na webu klubu. Na místě v den koncertu za ně zaplatíte 850 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).