Projekt H&M Loves Music sbližuje svět módy se světem muziky

Instalace Coll Coll v rámci projektu H&M Loves Music | Zdroj: PR

Svět hudby šel vždy tak trochu ruku v ruce se světem módy. Módní značka H&M nyní pod hlavičkou projektu H&M Loves Music připravuje několik novinek a událostí, které jistě potěší nejednoho módního/hudebního nadšence. 

Díky H&M Loves Music brzy odstartuje nový Overtone festival, který bude probíhat čtyřikrát ročně (pokaždé na jiném místě) a kopírovat cyklus módních kolekcí. Českému publiku bude představovat takové interprety, jejichž muzika ladí s těmi nejsofistikovanějšími kousky z nabídky H&M. Prvního z nich, Milky Chance, přivítáme v pražských Riegrových sadech už v polovině srpna. (více info zde)

Do té doby se můžeme těšit na několik zajímavých spoluprací hudebníků s módními bloggery. ,,Díky pestré nabídce a dostupnosti věcí H&M můžeme posouvat náš styling za hranice našich představ, což jde ruku v ruce s naším hudebním směřováním. Sami sebe rádi překvapujeme,“ nechal se slyšet Václav Havelka z kapely Please The Trees. V Galerii Myslbek se od začátku července bude po dvou týdnech střídat nová hudebně-bloggerská dvojice s jejich originálním stylingem. Prozatím známé jsou tyto páry: Please the Trees a Zuzana Gašparovičová (Redpoppystories.com), Android Asteroid a Paulína Maťová (Diamondandunicorn.com) a Calm Season se Sandrou Kisić (Sandrakisic.com). Pokud hledáte inspiraci, v čem vyrazit například na festival, zastavte se! Pak se hudební koutek přesune z ulice na Příkopech přímo na Overtone!

Zajímavostí je chytrá instalace H&M LOVES MUSIC, kterou nepřehlédnete v Myslbeku, ani na festivalu. Vytvořilo ji architektonické studio Collaboration Collective (Coll Coll). „Ekologická a ekonomická udržitelnost je v souladu s hodnotami H&M základ. Měli jsme ambici neskončit pouze u recyklovaného materiálu, ale vytvořit přívětivé prostředí. Navrhli jsme rostoucí strukturu, kterou jde jednoduše rozebrat a znovu postavit. S minimem ‘obyčejného’ materiálu jsme se snažili udělat vizuálně výrazný prvek, který propojí všechny akce a podpoří hudební zážitek,“ vysvětlují Coll Coll.

Please the Trees, Zuzana Gasparovičová spolu s Klárou Výtiskovou v rámci projektu H&M Loves Music
Please the Trees a Zuzana Gasparovičová společně s Klárou Výtiskovou v rámci projektu H&M Loves Music

Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).