Overtone vypustil další jméno. Jsou jím The Asteroids Galaxy Tour

The Asteriods Galaxy Tour | theasteroidsgalaxytour.com

Po německých Milky Chance oznamují pořadatelé nového putovního Overtone festivalu dalšího interpreta, kvůli kterému bude mít cenu vydat se v půli srpna do Riegrových sadů – je jím kodaňská retroskupina The Asteroids Galaxy Tour.

Historie kapely se začala psát v roce 2007 a odstartovala přímo raketově. Rozverná skladba Around the Bend se zalíbila u Applu a skončila v celosvětové reklamě na iPod Touch, další písničky se dostaly do známých seriálů (Gossip Girl, Mad Men či Chuck). Mezitím koncertovali Mette Lindberg a Lars Iversen například po boku Amy Winehouse nebo Katy Perry. The Asteroids Galaxy Tour zkrátka ví, jak napsat hitovku. Jejich mix acid jazzu, psychedelie, elektroniky a popu jsme u nás poprvé mohli slyšet už v roce 2008.

Není tomu však tak dávno, co se tu představili naposledy. Loni Českou republiku navštívili rovnou dvakrát – v létě vystoupili na festivalu Colours of Ostrava a v listopadu vyprodali pražský Lucerna Music Bar, když sem přijeli v rámci turné k třetímu studiovému počinu Bring Us Together. The Asteroids Galaxy Tour vystoupí na Overtone v pražských Riegrových sadech už 15. srpna. Vedle kodaňské kapely a německého dua Milky Chance tu vystoupí další dva interpreti aktuální hudební scény – jedno zahraniční a jedno české jméno budou odhaleny už v příštích dnech. Lístky na festival jsou k dostání na portálu GoOut.cz za 690 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).