Palác Akropolis uvítá již toto úterý Mariam The Believer

Mariam the Believer | Zdroj: facebook.com

Polovina známého dua Wildbirds and Peacedrums využila pauzu kapely a zaměřila se na svou tvorbu. S tou vystoupí i u nás v rámci EuroConnections 2014.

Jednou za měsíc hostí Palác Akropolis hudebníky z celé Evropy. Cílem projektu nazvaného EuroConnections 2014 je přiblížení současných trendů mladým lidem. Další úlohou je možnost přímé konfrontace českých umělců s kolegy ze zahraničí. Díky tomu toho večera vystoupí vždy jedna zahraniční a jedna domácí kapela. Žánr není nijak vymezen a dá se říci, že si tedy každý přijde na své.

Již toto úterý přivítá Praha Mariam The Believer – polovinu švédského dua Wildbirds and Peacedrums. Kapela si momentálně dává pauzu, i když v případě Mariam se tomu tak říkat nedá. V říjnu 2013 vydala vlastní album s názvem Blood Donation, jehož předností jsou neobvyklé nástroje a efekty, které jsou typickým znakem pro skandinávskou muziku. Vše podtrhuje hlas Mariam – mírně syrový, experimentující a jedinečný. V textech se zaměřuje na různé podoby smrti a hledá odpovědi na otázku, jak na zoufalém a bezvýznamném putování na této zemi najít něco pozitivního.

O tom, že mnohem zajímavější hudba přichází odjinud než z USA nebo Británie, přesvědčí jistě i vás. Jejím hudebním společníkem za domácí scénu bude poněkud podobně temně smýšlející folkový Kittchen. Za pozoruhodnou muzikou obou interpretů přijďte 25. února od 19 hodin 30 minut. Vstupenky jsou stále v prodeji za 325 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.