Pearl Jam se v červenci vrátí do Prahy

Pearl Jam
Pearl Jam | Zdroj: diffuser.fm

Jedna z nejvlivnějších kapel 90. let minulého století a průkopníci hudebního stylu známého jako grunge, slavní Pearl Jam, vystoupí příští rok v Praze.

Pearl Jam se k nám vrátí po šesti letech, kdy u nás vystoupili naposledy. Od té doby kapela vydala album Lightning Bolt, se kterým znovu zaútočila na hudební žebříčky po celém světě a opět tak světu ukázala, že grunge ještě rozhodně nevymřel. To ostatně potvrdilo i její letošní uvedení do Rock and Roll Hall of Fame.

Skupina v čele s uznávaným zpěvákem Eddie Vedderem patřila v devadesátých letech po boku jmen jako Nirvana, Alice in Chains či Soundgarden mezi zakladatele seattleské grunge scény. Už z jejich debutového alba Ten z roku 1991 přitom vzešly hity jako Once, Alive či Even Flow, hrané v éteru dodnes.

Pearl Jam k nám zamíří již v první prázdninový den, tedy 1. července, kdy rozezní pražskou O2 arenu. Do té dorazí po koncertě v italském Římě, kde pětice zahraje po 22 letech. Oficiální předprodej vstupenek bude zahájen v pátek 8. prosince ve 12 hodin.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.