Nothing But Thieves roztančili celou MeetFactory

Nothing But Thieves
Nothing But Thieves | Zdroj: soundfiction.net

Tomu, kdo byl ve včerejším moshpitu na koncertě britských Nothing But Thieves a žije, patří velký obdiv. Kapela k němu během koncertu třikrát vyzvala a můžeme být rádi, že skoro všichni odešli domů ve zdraví. Za to ale byl koncert plný energie a rozhodně se nemohl nikdo nudit.

Předskokani se představili dva – Airways a The Xcerts. Bylo celkem znatelné, že fanoušci Nothing But Thieves předskakující neznají, ale i tak si je celkem užívali. Obě kapely vysílaly podněty a ty nezůstaly bez odezvy. Lidé tančili a snažili se zpívat. I z toho už se dalo vytušit, jak bude koncert hlavních hvězd večera vypadat.

Ve tři čtvrtě na deset nastoupili Nothing But Thieves a jakmile zazněla první věta koncertu „I live on oxygen, a bastard monkey boy,“ začalo publikum hlasitě zpívat a pískat. Conor, zpěvák kapely, se celou dobu usmíval a předváděl zvláštní tanečky, které si ale určitě získaly srdce mnoha dívek z předních řad. Ty na koncert čekaly několik hodin na baru v hale. Na to, jak rockový koncert to byl, tomu Conorův outfit opravdu neodpovídal, ale možná je právě tohle, co dělá Nothing But Thieves takovými, jací jsou.

Výsledkem toho byl mimo jiné i kolaps jedné dívky ze třetí řady, kterou následně security museli přenést přes zábrany a odnést do backstage. Právě zábrany trpěly asi nejvíc a dá se říct, že držely asi jen silou vůle. Další slečnu trefil někdo tak, že se následující tři písničky snažila zadržet pláč. Conor na tohle již reagoval a poprosil všechny, aby odstoupili o dva kroky zpět, že lidi v předních řadách trošku trpí.

Zvláštní energie vznikla u songu Graveyard Whistling, kdy nejedno oko zůstalo suché, vyprodaný klub hlasitě zpíval a rozsvítil baterky. Velkým překvapením byla i vzpomínka na Toma Pettyho v podobě jeho neznámější Free Fallin‘. Conor si sám stoupl k mikrofonu s kytarou a píseň spojil s Broken Machine.

 „My jsme dneska do MeetFactory přijeli asi tři hodiny před show… A musím říct, vaše město je tak nádherné. Máte velké štěstí, že tu jste. A jste zkurveně skvělí! Mockrát děkujeme.“

Při přídavkovém Amsterdamu byl další moshpit, ale lidem už to snad ani tolik nevadilo. Těžko říct, jestli si už zvykli nebo si konec koncertu chtěli jednoduše užít. Koncert byl opravdu vydařený. Písničky zněly energičtěji, rockověji a celkově lépe něž na deskách. Nothing But Thieves dokázali, že i v poměrně malém klubu se dá udělat neskutečná rocková párty, na kterou nikdo jen tak nezapomene.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.