Ukrajino, vítej v Evropě: V divadle Archa vystoupili čeští i ukrajinští umělci

Druzhe muzyko
Druzhe muzyko | Zdroj: facebook Druzhe muzyko

Tradiční pochutiny, kroje, ale především pořádná dávka rocku v několika jazycích. Tak vypadal páteční večer v pražském divadle Archa, kde proběhl festival Ukrajino, vítej v Evropě.

Ten, jakožto oslava zrušení vízové povinnosti mezi Ukrajinou a zeměmi Schengenského prostoru, přivítal umělce z české i ukrajinské rockové scény. Za Ukrajinu tak reprezentovali oděští Druzhe muzyko, Shyrokyi Lan z Kyjeva, etno-rockeři TaRuta či skupina KoraLLi, z našich končin pak zahráli Maniac, rapper GnostaG, Pavel Horejš s kapelou a celý festival okolo půlnoci uzavírali Portless společně s Henrym D.

Mimo hlavní program v podobě hudební produkce také bylo možné vyzkoušet si hru na tradiční ukrajinský dřevěný nástroj zvaný trembita, k vidění též byly ukrajinské plakáty a fotografie a příchozí mohli okusit i některá jídla z této východoevropské země.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.