Písničkář Damien Rice bude v létě v Praze

Damien Rice | zdroj: facebook.com

Damien Rice, folkový zpěvák a písničkář z Irska, zavítá na samostatný koncert do Prahy. Ten se uskuteční 3. srpna v divadle Archa.

Damien Rice se prozatím českému publiku představil pouze jednou, a to na festivalu Colours of Ostrava v roce 2013. Nyní se předvede ve svém přirozenějším prostředí, v útulnějších prostorách nevelkého divadla Archa. Jeho poklidná hudba dokáže posluchače vtáhnout přímo do vyprávěného příběhu, navodit až intimní atmosféru a nechat vyniknout citům v ní vyzpívávaných, to vše za podmanivého doprovodu kytary a případně piána.

Koncert nepatří mezi tradiční šňůry oslavující nové album, neboť to Damienovo poslední pochází z roku 2014, kdy vyšlo pod názvem My Favourite Faded Fantasy. Kromě něj má písničkář na kontě ještě další dvě studiová alba, a to O z roku 2002 a 9 o čtyři roky mladší.

Ačkoliv se může zdát, že co do počtu vyprodukovaných skladeb nepatří Damien mezi nejplodnější autory, není ve svých 43 letech žádným hudebním nováčkem. Jeho skladby se objevují v populárních seriálech, jako jsou Chirurgové, Ztraceni nebo Dr. House. Své uplatnění však našel také ve filmech, mezi nejznámějším lze jmenovat třeba třetí díl Shreka, kterého obohatil o svou skladbu 9 Crimes.

Kromě sólové dráhy si Damien vyzkoušel bohatou spolupráci s dalšími písničkáři, či spíše písničkářkami. V této oblasti nelze pominout Lisu Hannigan nebo Tori Amos. Hudebně se angažuje také v charitativních projektech, v akcích na podporu lidských práv a ekologie.

Nenechte si ujít exkluzivní příležitost užít si koncert tohoto oblíbeného Ira, a to 3. srpna v Praze. Vstupenky lze již nyní zakoupit v předprodejních sítích GoOut, Ticket Pro nebo přímo v pokladně divadla Archa.

 


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.