Lucie vydala živý videoklip ke skladbě Amerika

Lucie | Zdroj: facebook.com

Tři měsíce před zahájením svého turné ke 30. výročí skupiny vydává Lucie unikátní videoklip k jednomu z jejích největších hitů.

Nový klip ke známé skladbě Amerika dostal jednoduchý název Amerika live a Lucie se ho rozhodla sestříhat ze záznamů z hned osmi koncertních míst včetně pražské O2 Areny, plzeňského amfiteátru Lochotín či O2 Shepherds Bush Empire v Londýně.

Důvodem jeho vzniku je pak 30. výročí skupiny, ke kterému se momentálně připravuje i dokumentální film a právě během jeho natáčení byl nápad živého videoklipu realizován. Podílelo se na něm přitom dohromady celkem 25 kameramanů a jeho režisérem je Jan Turek, jenž dříve spolupracoval i s kapelou Visací Zámek na vydání jejich live desky Visací zámek 25 let.

Lucie má pak během letošního roku ku příležitosti zméněného výročí v plánu uspořádat ještě čtyři vystoupení, přičemž první z nich se odehraje 16. 6. ve skupinou velmi oblíbeném lochotínském amfiteátru a následovat pak bude koncert v Bratislavě 22.6., v Brně o dva dny později a nakonec i v Praze v Eden Aréně, kam čtyřnásobní vítězové hudební ankety Český slavík zavítají 7. července.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.