Pražský nerd-punk Worldhood představí své debutové album zítra na „Sedmičce“

Worldhood | TZ

Worldhood nejsou na punkové scéně žádní nováčci. Na debut Nerd Love jsme si ale museli nějakou dobu počkat. Zdá se, že páteční křest, na kterém vystoupí s něměckými The Detectors, bude na dlouhou dobu zároveň posledním živým koncertem kapely. Neradno tedy propást.

Členové kapely prošli každý řadou příbuzných žánrových projektů (Queens of Everything, Thalidomide, P.S., Ravelin 7). Na společné konto si můžou přičíst 3 EP nahrávky a nespočet koncertů u nás i v zahraničních klubech. Worldhood se sami rádi označují nálepkou nerd-punk. Tato specifická kategorie však rozhodně nespočívá jen v tom, že pánové nevychází bez flanelky a zásadně netančí. Melodie Worldhood se nesou v zajetém punckrokovém duchu a v tomto smyslu jsou dobrými dcerkami svého žánru. Co je ale na Worldhood hodno docenění jsou inteligentní, mnohdy melancholické a lyrikou nabité texty, v nichž vás při bedlivém poslechu pohladí na české poměry nadprůměrná angličtina. Ne jinak tomu bude i na desce Nerd Love, kterou si kapela vydává sama v podobě digitálního downloadu na www.worldhood.cz.

V rámci žánru jsou Worldhood nejčastěji přirovnáváni k zahraničním kapelám jako jsou Against Me!, Jimmy Eat World, Husker Du, Hot Water Music nebo Leatherface.

Křest Nerd Love proběhne již zítra, v pátek 4. září v Klubu 007 Strahov. Spolu s Worldhood vystoupí německá punkrocková kapela The Detectors. Vstupenky jsou k dostání na místě za cenu 150 korun.


Napište komentář