Post-rockoví velikáni God Is an Astronaut míří do Česka a na Slovensko

God Is an Astronaut | Zdroj: pořadatel koncertu

Post-rockové uskupení z Irska, kapela God Is an Astronaut, se po delší době vrací do Česka i na Slovensko. Jedno z předních jmen svého žánru zavítá v rámci podzimního turné do bratislavského Randalu a pražského klubu Futurum, aby představilo čerstvou desku Helios Erebus.

Kapela God Is an Astronaut se zformovala v roce 2002. U zrodu stála dvojčata Kinsellova, která jsou jedinými členy, co ve formaci zůstali dodnes. Debutová nahrávka The End of the Beginning vyšla ještě téhož roku a zajistila jim místo na výsluní v rámci žánru, kde byla (a stále je) velká konkurence. Mladá irská krev si od té doby buduje nezaměnitelný styl, kde zpěv nemá místo.

Na rozdíl od první desky, která se vyznačovala rafinovanou elektronikou a melancholickými klávesami, je druhá řadovka All Is Violent, All Is Bright (2005) kytarovější. Se syrovějším zvukem pracovala kapela i na dalších deskách, které postupně vycházely prakticky každý rok. Až předposlední s názvem Origins vyšla v roce 2013 po tříleté odmlce, kterou kapela využila k přeskupení sil a načerpání nových nápadů. Prozatím poslední album Helios Erebus z letošního června balancuje mezi živelnými kytarami a klidnými ambientními plochami.

God Is An Astronaut jsou mimo jiné vyhlášeni i pro koncertní podání své tvorby, kde velkou roli hraje i vizuální složka, přičemž každá píseň setlistu má své vlastní video. Vstupenky na koncert, který se v Praze odehraje 22. října, jsou k dispozici ve všech běžných předprodejních sítích za cenu 575 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).