Igor Timko z No Name: Naše deska vychází 5. října.

Igor Timko z No Name | zdroj: http://g.denik.cz/

Poslední víkend festivalu Hrady CZ je již dávno za námi a s ním vystoupení mnoha kapel. Jednou z nich byla i No Name, která společně s Gazdinou Robou otvírala sobotní nálož známých hitů. Igor, frontman kapely, udělal nejdříve show na pódiu prokládanou vtípky ze života a hned po koncertu, i když si potřeboval odpočinout, mi ochotně poskytl rozhovor. Igor a No Name si prostě na nic nehrají, jsou to lidé jako my, kteří se neocitáme v síni slávy.

Taková úvodní otázka: Jak je, Igore, lépe než před koncertem?

No, čeká nás dneska ještě jeden. Teď si chvilku odpočinem a potom jdeme na Labské léto v Ústí nad Labem, kde jsme hosté Hitrádia. Takže nás dnes ještě čeká cesta. Potom přijde nějaký hotýlek, nějaká sprcha a tam hned vlak narychlo do naší země do podtatranské obce, nejvyšší položené slovenské osady, která se jmenuje Štrba, a na další den zase hrajeme v Praze, takže… nedá se chlastat fetovat a kouřit. Musí se dělat ráno nějaké push-upy, kliky a musí být nějaká ta disciplína.

Kliky? Takže jste začal cvičit? A kdy?

No, začal jsem dneska ráno (smích). Doufám, že až budu mít brzy six pack chest. Zatím to má jen syn, který má hezkou postavu po mé milované manželce. Já jsem z trošku jiného těsta. Syn mi je vzorem.

Které vystoupení z Hradů CZ bylo nejlepší? Mám na mysli publikum, atmosféru a tak.

To je těžké, to je strašně těžké. Každý hrad je jiný. Jasně, že moravské trochu jinak voní než české, a publikum se pořád střídá. Záleží i na čase, kdy hrajeme – jestli hrajeme o desáté nebo když ten den otvíráme o dvanácté. Prostě záleží na strašně moc okolnostech, jestli jsme oddychnutí a nastartovaní po dovolené a tak. Těžko se to hodnotí. Každý koncert má lepší místa, souvisí to i s fanynkama, jestli jsou tu z roku 2002, 2004, 2006 (smích).

To by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi slovenskou a českou fanynkou? Je nějaký?

Je, Slovenky mají menší prsa než Češky, ale neříkám, že méně pěkné…ale menší.

Čtěte také: Festival Hrady CZ dozněl na Bezdězu

Co jste kromě koncertů dělali v létě?

No, finalizujeme naši novou desku, která vychází 5. října, jmenuje se S láskou a máme v podstatě už všechny písně natočené. Stačí jen něco málo dodělat, ale spíš jde o takové… doplnění.  Hlavní a ten dobrý materiál už máme natočený. V rádiích se již hraje druhý singl, který měl exkluzivně premiéru nejdříve na vybraných českých rádiích a taky  na Slovenským rozhlase. No a od 7. 9. 2015 se tato píseň hraje na každém rádiu.

O čem teď budete zpívat? Co chystáte?

Momentálně jsme dostali dvě takové nabídky od velmi silných slovenských institucí, dost pilně na nich pracujeme a bude to krásné dílo. Jako kapela jsme zrovna slavili výročí, devatenáct roků, a ozývaly se nám silné elementy s nabídkami. Ale nemohu prozradit víc. Máme tolik práce, že s něčím skončíme a hned jdeme do dalších projektů. Je toho chválabohu hodně a je to devatenáct let vytrvalé práce.

Byla i nějaká dovolená?

Byla, dva týdny a to od desátého do dvacátého pátého srpna. Každý z nás byl někde jinde, někdo v Itálii, někdo v Chorvatsku… Já jsem byl s děckama a s mou manželkou milovanou ve Skandinávii, takže máme za sebou tak šest tisíc kilometrů. Spali jsme u naší známé, Zuzany, asi pět dní a nocí, dohromady sedm Slováků, takže máme i tam kamarády z Čech a ze Slovenska, kteří se o nás postarali a ukázali nám veškeré krásy jak Norska, tak Švédska.

Vyzkoušel jste tady na festivalu Hrady CZ místní halušky?

Přímo tady na Bezdězu ne, ale budou asi stejné jako na jiných hradech a dá se to jíst. Je to v pohodě, ale nejsou samozřejmě jako naše slovenské. Tady se tomu říká strapačky s kapustou nebo se slaninkou. Zkoušeli jsme to a zatím to máme pokaždé po koncertě na hradech přinesené dozadu do šatny a chutná nám to.


Napište komentář