Předčasného Valentýna do Prahy přiveze Ed Sheeran!

Ed Sheeran | Zdroj: facebook.com

První návštěva stále oblíbenějšího britského hudebníka se uskuteční už 12. února! Při své cestě s novým albem X, jež kraluje hudebním žebříčkům, se rozhodl tentokrát Prahu nevynechat.

Ed Sheeran, celým jménem Edward Christopher Sheeran, je mladý Brit se zrzavými vlasy. Na kontě má teprve druhé album, ale také obrovské množství všemožných úspěchů. Nezaujme pouze hlasem, své písničky si píše i textuje sám. Stylově se velmi zajímavě a osobitě pohybuje mezi variacemi folku s prvky přidružených žánrů jako je pop, hip-hop, soul či r&b.

Svou ještě nezávislou prvotní nahrávku vydal ve svých dvaceti letech, v roce 2011. Takto se mu podařilo oslovit hudební svět a ještě tentýž rok se stihl pochlubit prvním albem pod záštitou velkého vydavatelství. Deska s netradičním názvem + měla ihned pozitivní ohlasy a vyšly z ní samostatně hned tři singly.

Již s tímto albem začaly přicházet velké úspěchy. Vysoké prodeje, světově hrané singly, prestižní nominace v kategoriích umělců, singlů i celých alb a jejich následná proměna v ocenění. Velký boom za oceánem mu zajistilo hostování na albu Taylor Swift. S tou se také následně vydal na koncertní turné po Spojených státech a svou popularitu tak zdařile rozšiřoval.

Uběhly tři roky a v roce 2014 vyšlo Edovi druhé studiové album. Aby se moc neodchýlil od svého původního díla, nazval jej X. Tentokrát vzniklo na americké půdě. Předzvěstí jeho zdařilosti byl například singl Sing, který se raketově vyšplhal na přední příčky hitparád. Červnové uvedení alba mělo následně obdobný průběh a ještě v současnosti si své vydobyté pozice leckde udržuje. Obzvláštní pozornost byla věnována kousku Thinking Out Loud. V jejím klipu se zpěvák rozhodl vyzkoušet také dráhu tanečníka. Během pár hodin života klipu si tento pokus prohlédly miliony návštěvníků, zpěvák rozhodně obstál.

Čtěte také: Ed Sheeren bojuje o prestižní cenu Brit Awards

Přijďte se také přesvědčit, jak tahle hvězda zpívá naživo. Podpořte Eda chvíli před udílením velkých cena a oslavte s ním jeho narozeniny, 17. února mu totiž bude dvacet čtyři let! Pražský koncert byl původně naplánován do Fora Karlín, kvůli velkému zájmu byl ale přesunut do větší holešovické Tipsport Areny, a to na čtvrtek 12. února. Vstupenky jsou k dostání od 990 korun v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal. Předskokanem koncertu bude také Brit a písničkář, Ryan Keen, který s Edem Sheeranem úspěšně koncertoval již v minulosti.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.