Reggae hvězda SOJA Praze představí sebe i novou úspěšnou desku

SOJA | Zdroj: facebook.com

Americká rebelská kapela SOJA zahraje už 5. října v pražském Lucerna Music Baru. Její nové album vévodí žebříčkům.

,,Chci mluvit za ty, co nemají mikrofony. Cílem naší kapely je postavit se za celé lidstvo. Koukáme se na svět a snažíme se ho během té limitované doby, co tu jsme, změnit k lepšímu.“ Takto se vyjadřuje ke své činnosti Jacob Hemphill, frontman kapely. Projevem tohoto postoje jsou primárně texty písniček. Kapela se však zapojuje také do spousty veřejných aktivit, takto podpořila například Zdravotní program OSN nebo homosexuální komunitu. Nejen díky tomuto přístupu nachází spousty sympatizujících fanoušků.

Kromě osobní sympatie nelze kapele upřít hudební um. Navzdory původu zpívaného žánru jsou oba zakladatelé kapely z Washingtonu D.C. a svou pozici v hudební branži si museli poctivě odpracovat. Ocenění, kterými je formace častována, se vrší jedno na druhé, vítěz ankety raggae časopisu The Pier nebo dlouhodobý vrchol iTunes žebříčku jsou jen některé z nich. Nejčerstvějším úspěchem je nové album Amid the Noise and Haste, které se záhy po vydání vyšplhalo na nejeden prodejní top. Chvíli si dokonce udrželo 2. místo v prodeji alb všech žánrů.

Dalším ukazatelem popularity a kvality je množství návštěvníků na koncertech, které se kupříkladu loni v Polsku na Woodstock festivalu blížilo půl milionu!

Jako bonus se SOJA (“Soldiers of Jah Army“) rozhodla zpestřit i koncertní program, když nedávno při koncertě v Monterey v Kalifornii zapálil kytarista Trevor Young svou vlastní kytaru. Stalo se tak údajně k poctě památky Jimiho Hendrixe, jemuž kytara shořela na stejném pódiu v roce 1967. Nezbývá než se těšit, co dalšího se dá na koncertě provést. Přijďte taky na českou premiéru těchto Američanů, a to 5. října do Lucerna Music Baru. Předkapelu zastupuje česká formace PUB ANIMALS!, úspěšná a energická banda z Českého Krumlova. Vstupenky jsou k dostání na místě nebo v předprodejní síti Ticketpro od 440 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.