S bubeníky v La Fabrika

Slet bubeníků | Zdroj: facebook.com

Bubeníci se sletí do pražské La Fabriky. Avšak nejen tam – v rámci turné Still in SPACE TOUR 2013 navštíví celkem patnáct měst.

Letos je to již 12. ročník ojedinělého a unikátního projektu Slet bubeníků, kdy se bubeníci ze všech hudebních koutů světa s odlišnými hudebními styly doslova slétávají na jedno místo. Tímto útočištěm se muzikantům každoročně stává odlehlé místo v Jizerských horách, kam se ukryjí, aby nacházeli hudební inspiraci i nové nápady.

Každý hudebník je něčím jiný, něčím zajímavý, s jinými zkušenostmi, tradicemi, zvyky či hudebním vzděláním. Sdílením těchto hodnot vzniká něco nového a neuvěřitelného, co každý poté přimíchá do bubenického kotle. Do něj už byly namíchány ingredience, díky kterým v historii Sletu Bubeníků došlo k setkání například s bubeníky z Afriky či Filipín a došlo i na japonsko-českou hudební spolupráci.

Každé takovéto setkání či spolupráce má za následek vznik nových písní. Díky tomu se tedy jedná o opravdu neopakovatelný zážitek. V letošním ročníku se dočkáme spolupráce českých umělců, kteří by se bez tohoto projektu nikdy neměli možnost setkat a zahrát si společně. Vystoupí například Pavel Fajt (bicí nástroje, loopy, elektronika, perkuse), který je zakladatelem skupin Fajt & Meneses či Die Fogel Europas. Také se zde představí David Koller ze skupiny Lucie nebo německá zpěvačka a klávesistka Oona Kastner.

Celkem sedm umělců se sejde na jednom pódiu a to například v Liberci, Praze, Trutnově, Jihlavě nebo v Brně. Kompletní přehled všech koncertních míst najdete na oficiálních stránkách akce.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.