Šestnáctý Sázavafest slibuje skvělá jména

Chinaski | Foto: Tomáš Nosil

Sázavafest se koná již pošestnácté a tentokrát se mají hudební fanoušci opravdu na co těšit.

Na šestnáctém ročníku Sázavafestu si na své přijdou fanoušci snad všech možných žánrů. Celý festival zahájí dvě pěvecké ikony, a sice Kamil Střihavka s Lucií Bílou. Hned poté na nás čekají ta nejslavnější jména domácí hudební scény. Jistá je účast skupin Chinaski, Monkey Business, Mig 21, slovenských No Name a Ine Kafe, Jelen, Wohnout, Sto zvířat, Blue Effect, Portless či Keks. Ze sólových umělců si můžeme užít Petra Koláře, Ewu Farnou, Majka Spirita, Vladimíra 518, Petra Bendeho nebo Janu Koubkovou. Stejně tak budeme moct zhodnotit výkony nových tváří na naší hudební scéně, jmenovitě písničkáře Voxela nebo skupinu Slza.

Ze zahraničních muzikantů nám zahraje Markus Meyn (frontman legendárních elektromanů Camouflage) se svým novým projektem M.I.N.E.; v Čechách to bude premiéra a Markus se už na svou účast moc těší: “Bude to něco trochu jiného, protože teď budeme hrát i písně, které vznikly speciálně pro nás a pro tento rok. Těšíme se na to.” Není to však poprvé, co se na Sázavafestu ukáže, spolu s Camouflage se již zúčastnil. “Koncert na Sázavafestu byla velká zábava, publikum bylo fantastické. V České republice se nám vždy líbilo, rádi se tam vracíme.”

Předvedou se nám i rakouští pankáči Kitty In a Casket a kromě nich i německá zpěvačka Meg Pfeiffer. Ta se doprovází na svou kytaru a hraje směs popu, country i blues v americkém duchu.

Zajímavá bude účast Hudebního divadla Karlín. Spolu s živým orchestrem nám účinkující během 45 minut předvedou písně ze známých muzikálů Aida, Carmen, Producenti, Addams Family, Jesus Christ Superstar a dalších.

Na festivalu si zahrají i vítězové soutěží mladých kapel. První soutěž je soutěž regionálních kapel, ze které zahrají tři vítězné v pořadí od třetího místa k prvnímu. Druhá soutěž je soutěž vysokoškolských kapel, ze které zahraje jedna vítězná.

Sázavafest rozšíří rovněž své návštěvnické zázemí, k dispozici bude více možností občerstvení, toalety a sprchy.

 


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky