Mumford & Sons se vrací do Prahy, tentokrát si troufají na O2 arenu

Mumford and Sons | Foto: Rupert Millar

Poprvé se londýnská skupinka Mumford & Sons českým fanouškům představila v březnu roku 2013. Na tento večer se lístky vyprodaly během pár hodin a koncert tak byl přesunut do větších prostor pražské Lucerny. Letos v květnu se do Prahy vrací s ještě větším cílem – ohromit svým folk-rockem celou O2 arenu.

Po vyprodané premiéře před třemi lety, kdy se britský kvartet na českém pódiu ukázal poprvé a předvedl skvělý výkon, se od kapely očekává, že ani letošní koncert fanoušky nezklame. 20. května pražskou O2 arenu naplní energií londýnští Mumford & Sons, kteří sem přijedou představit především hity z aktuálního alba Wilder Mind. Neopomenou však zajisté ani skladby neméně povedené z alb předešlých, s nimiž se jim opět podaří dostat publikum do varu a postarat se tak o nezapomenutelnou atmosféru.

Kapela vystupující od roku 2007 nemusí o svých kvalitách nikoho přesvědčovat – na kontě má již několik prestižních ocenění. Za zmínku stojí například cena BRIT nebo několik nominací na Grammy, jejich předposlední album Babel zase atakovalo přední příčky britských hitparád. Aby se však kapela vyhnula psaní podobných písniček a nepřicházela tak o fanoušky, ale naopak nacházela stále nové, musela na nejnovějším albu Wilder Mind přijít se změnou. K tomu se dostatečně vyjádřil frontman kapely Marcus Mumford: „Cítili jsme, že dělat znovu tu samou věc, použít ty samé nástroje, už není pro nás. Máme daleko širší hudební vkus.” Na desce tak došlo především ke změně zvuku – písně jsou postavené hlavně na elektrických nástrojích.

Lístky na koncert britské skupiny Mumford & Sons jsou v prodeji v síti Ticketportal.


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)