Setkání s Gold Panda v MeetFactory

Gold Panda | Zdroj: facebook.com

V první polovině listopadu by měli všichni milovníci elektronické hudby určitě navštívit MeetFactory. Jejím hostem totiž nebude nikdo jiný než Gold Panda a jeho minisymfonie.

Psal se rok 2009, kdy na sebe upozornil producent Derwin (kdo ví, jaké má příjmení) alias Gold Panda, když vydal jednohubku s názvem Quitter’s Raga. Skladba čítala sotva dvě minuty a dala by se přirovnat k mixu staré indické písně a defektního cvakání s drobným přídavkem rádiového šumu. Avšak zrovna to bylo to pravé, co oživilo většinu londýnských klubů. Svou hravostí a intimní melodií zaujal a díky tomu si ho pro spolupráci vybrala zpěvačka Little Boots nebo švédský producent The Field.

V roce 2010 debutoval s fascinujícím albem Lucky Shiner. Cílem prý bylo natočit hudbu s tradiční strukturou a ne hymny pro kluby. Tato deska byla jakýmsi otiskem jeho zlomeného srdce po rozchodu s partnerkou a zároveň do ní přidal i fascinaci orientální kulturou, kterou sám mnoho let studoval. Zřejmě nejvíce povedeným singlem z tohoto alba se stala píseň You, kterou vlivný internetový portál Pitchfork Media zařadil na seznam padesáti nejlepších skladeb roku!

Momentálně vydal druhé album s názvem Half of Where You LivePanďák je v ní představován v poněkud jiné poloze, než jsou jeho příznivci zvyklí – sofistikovanější a temnější. Hudebního kutila, který si rád vyhrává se skladbami a vytváří z nich zajímavé novotvary zasahující nejen lidskou duši, můžete slyšet naživo v MeetFactory 10. listopadu. Vstupenky jsou k dostání za 250 korun v prodejní síti Ticketstream.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.