Hudební zážitek v podobě moravské cimbálovky zazněl v Praze

Harafica | zdroj: facebook.com

Sychravou atmosféru podzimu zpříjemnila kulturní akce s názvem Slovácký hudební podzim. Každý z návštěvníků mohl vychutnávat tóny cimbálové muziky, olizovat se nad vůni moravských dobrot a popíjet lahodné víno.

Hudební špičky folklórní hudby (Harafica, BécallicaMedicimbal) přivezly do areálu České zemědělské univerzity v Praze krásu Moravy. Kulturně laděný večer, v jehož průběhu se líbezně zpívalo, ladně tancovalo, chutně jedlo a pilo, a převládala tak pouze dobrá nálada, si přišlo užít téměř sto lidí. Všichni jsme měli možnost obdivovat tradiční kroje z okolí Uherského Hradiště, kterými se honosila cimbálová kapela Harafica.

Slovácká vinárna zde nabízela lahodná vína (Muškát moravský a Frankovku rosé), která svou příjemnou chutí určitě nikoho neurazila. Ochutnat jsme mohli tradiční moravské pochoutky jako vlčnovské vdolečky, jitrnici, tlačenku, škvarky či obyčejně neobyčejný chleba se sádlem.

Večer proběhl klidně bez větších problémů. Tímto patří chvála organizátorům akce, tedy Asociaci studentů České zemědělské univerzity v Praze a sdružení Slovácko v Praze, kteří umožnili představení půvabů Moravy.


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.