CD: Moon Landing Jamese Blunta je absolutním relaxem

James Blunt | Zdroj: facebook.com

James Blunt vydal 18. října v pořadí svou čtvrtou studiovou desku s názvem Moon Landing. Podle některých předzvěstí Blunt ve své muzice dospěl. Jak je to doopravdy?

Britský zpěvák James Blunt (vlastním jménem James Hillier-Blount – pozn. red.) byl vždy zárukou kvalitní kytarové hudby s příměsí jazzu, rocku a soulu, a perfektních balad. Nejinak je tomu i na albu Moon Landing, které začíná dech beroucí skladbou Face the Sun. Kytara, bicí a klavír tvoří ve Face the Sun perfektní symbiózu, kterou doplňuje typický Bluntův hlas.

Satellites je opravdovou pohodou do nepohody. Po oknech stékají kapky deště, větve stromů ohýbá vítr, ale tato píseň podzimní plískanice mění v radostnou podívanou. Duševní úsměv dokáže vykouzlit ale i třetí Bonfire Heart. Pokud máte při poslechu pocit, že další songy už ty první nemůžou překonat, mile se mýlíte, což vám dokáže singl s pořadovým číslem čtyři, Heart to Heart.

Dva z jedenácti kousků novinkové desky Jamese Blunta připomínají tvorbu jiných interpretů. Jedna z nich je i Miss America, která připomíná počátečními tóny Lanu del Rey a její hit Video Games. To se ale rychle změní na typickou baladu s až netypicky mohutným refrénem.

Po všem, co nám nabízí tuzemský éter, ať už v rádiích, nebo na televizních stanicích, je deska Jamese Blunta jasnou volbou pro absolutní relax. A tradičně na ní najdete i skladby, které umocní pocity z právě prodělaného rozchodu nebo špatných zpráv. To totiž hudba Jamese Blunta umí. Tečka.

James Blunt - Moon LandingJames Blunt – Moon Landing

Skladby: Face The Sun, Satellites, Bonfire Heart, Heart to Heart, Miss America, The Only One, Sun On Sunday, Bones, Always Hate Me, Postcards, Blue On Blue

Celkový čas: 39:42

Vydavatel: EMI / Monitor / Virgin

Hodnocení: 80 %


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...