SOHN a Fyfe otevřou romantické okénko v MeetFactory

SOHN | Zdroj: facebook.com

Lehce romantický program pod taktovkou vycházejících hvězd elektronické scény nabízí MeetFactory na začátku druhého říjnového týdne.

Angličan přesídlený do Rakouska, zvaný SOHN, se v roce 2010 trefil do černého s hitem The Wheel a byl objeven. Úspěšný singl doprovodilo stejnojmenné EPéčko a čekalo se, co bude dál. Trvalo celé čtyři roky, než se nováček elektronické scény připomenul s debutovou studiovkou. Ta vyšla letos v dubnu, nese název Tremors, a navzdory tomu, že stran kritiky byla přijata poměrně vlažně, u posluchačů sklízí samý úspěch. SOHN nemá po teprve čtyřletém působení problém obrážet kontinent se svojí vlastní šňůrou a vyprodávat koncerty. V rámci doprovodného turné k aktuálnímu albu vycházející hvězdu vokální indie-elektroniky přivítá i Praha.

Zatímco na startovní čáře SOHN hrál na o něco dravější notu (hitovka The Wheel není nepodobná klubovým šlágrům ve stylu Gold Pandy), s novinkou Tremors přesídlil do klidnějších vod. Láká na nenápadně chytlavý mix analogových syntetizérů, bicích automatů a křehkých vokálů, hledajících inspiraci v základních popových a R&B postupech. Jako předkapela anglicko-rakouského projektu se představí britská formace Fyfe. I v jejich případě můžete čekat melancholicky zpěvnou elektro záležitost. Nic přehnaně experimentálního, pouze věci, které se dobře poslouchají, jako třeba The Acid a tak…. Synťákový dvojkoncert SOHN a Fyfe se bude konat 6. října v pražské MeetFactory. Vstupné dělá 350 korun v předprodeji (například prostřednictvím goout.cz), na místě si připlatíte o sto korun více.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.